09.01.2022r.

1. Niedziela Chrztu Pańskiego to święto dziękczynienia za łaskę Chrztu świętego i przynależności do Chrystusa. Istotą chrztu jest wejście w życie Boże i rozpoczęcie drogi z naszym Panem, która prowadzi do Wiecznego Nieba. To coś o wiele bardziej cennego niż Chrzest Janowy dla nawrócenia. Św. Jan kończy swoją prorocką misję wskazując jednoznacznie, że on odchodzi, i aby od tej chwili słuchać tylko Jezusa. Weźmy sobie te słowa do serca.

2. Pamiętajmy!!!: dezynfekcja, maseczki i dystans. Limit osób 30%. W niedziele odprawiamy 6 Mszy św.: 7:oo; 8:oo; 9:oo; 10:3o; 11:3o; 16:oo. Nie wiemy jak długo ten stan potrwa. Nie wszystkie Msze św. będą z organami.

3. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary! Za tydzień będzie kolekta na potrzeby archidiecezji.

4. W poniedziałek będziemy już w Okresie Zwykłym Roku Kościelnego w którym dominuje kolor zielony. Tak będzie do Wielkiego Postu. Popielec w tym roku przypada 2. marca. Rekolekcje Wielkopostne i zarazem odnowienie Misji Świętych planujemy na dni 24-27 marca. (jeśli nie będzie obostrzeń).

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbywa się co tydzień w czwartek lub piątek, zawsze zgodnie z porządkiem nabożeństw. Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu przypadnie na sobotę 12. lutego.

6. Kapłana do osoby chorej można zgłosić codziennie. Nie czekamy z taką posługą do ostatniego tchnienia chorego. Pamiętajmy, że sakrament chorych jest nazywany sakramentem umocnienia.

7. Msza szkolna jest zawsze zaznaczona w porządku nabożeństw.

8. Trwają Msze św. kolędowe. Dziękuję za obecność i modlitwę. Dziękuję też za złożoną ofiarę zasilającą budżet remontowy parafii. Ofiarodawców wpisałem do elektronicznej księgi ofiarodawców.

9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam do kościoła we wtorek na 17:4o. Usiądźcie proszę w pierwszych ławkach przy żłóbku. Rodzice poczekają w domu parafialnym i odbiorą Was o 18:15.

10. W czwartek zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VII na spotkanie formacyjne w domu parafialnym. Początek o 17:4o.

11. W czwartek zapraszam też kandydatów do bierzmowania z klasy VIII na spotkanie formacyjne w domu parafialnym. Początek o 18:2o.

12. Wkrótce spotkam się z rodzicami ministrantów.

13. Od następnej niedzieli będziemy kolejno przedstawiać przypomnienia dotyczące przygotowania się do przyjęcia sakramentów świętych w naszej parafii oraz jak się zachować po śmierci osoby bliskiej do pogrzebu.

14. Gość Niedzielny podrożał i kosztuje 8 złotych. Jeśli ktoś na stałe jest gotowy prenumerować GN wtedy może płacić tylko 5 złotych (uiszczamy w kancelarii opłatę na pół roku, a pismo będzie zawsze czekać w zakrystii).

15. Proszę o uregulowanie należności za wynajem miejsca cmentarnego po przekroczonym terminie wynajmu. Nie wykluczam, że opłaty te wzrosną.