24.07.2022r.

1. XVII Niedziela Zwykła. Podczas dziękczynnej sumy żegnamy się z księdzem proboszczem Adamem Zakrzewskim, który po 8. latach, tj. 2935 dniach, kończy służbę kapłańską w naszej parafii i czyni to w duchu posłuszeństwa. Ksiądz proboszcz już za tydzień podejmie służbę duszpasterską jako proboszcz Parafii Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich. Takie są suche fakty, ale wobec tego:

2. Dziękujmy za wszystkie łaski, które dał nam Dobry Bóg. Za orędownictwo Maryi i naszych Świętych Patronów. Za Wspólnotę gromadzącą się wokół Ołtarza i życzliwość w zwykłym życiu obok siebie. Dziękuję za wszelkie dobro widzialne i niewidzialne dla oczu ciała - modlitwy zanoszone w mojej intencji. Za wszelką pomoc. Ja sam, moja Mama i siostra Jolanta - zabieramy ze sobą setki dobrych wspomnień. Inne wspomnienia jako kapłan od razu puszczam w niepamięć. W sercu zachowam Wasze świadectwo wiary, które mnie ubogaciło. Proszę o pielęgnowanie nabożeństw w I sobotę miesiąca i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tak bardzo chciałem, aby w naszej parafii była ikona tejże Matki. Ona będzie, ale mnie już nie będzie. A tymczasem zostawiam Wam figurę św. Michała Archanioła jako prezent. Pamiętajcie o nieszporach i adoracji, gdzie było nas najmniej. W modlitwie będę pamiętał o 254 zmarłych, których pochowałem. Przytulam do serca 222 ochrzczonych dzieci. Błogosławię na koniec wszystkim stanom: dzieciom, młodzieży, dorosłym i starszym! Noszę w pamięci twarze odwiedzanych chorych parafian. Nie są mi obojętne wasze zmartwienia i rodzinne krzyże przedstawione w duchu zaufania i dyskrecji. Jestem wdzięczny moim współpracownikom na wszystkich polach troski o parafię i liturgię. Dziękuję za żywe trwanie w grupach modlitewnych i formacyjnych. Dziękuję również osobom niepraktykującym z każde dobre słowo i szacunek wobec proboszcza. Sam przepraszam za swoje ułomności i uchybienia. Teraz dołączam do byłych proboszczów Kokoszyc. Jest nas już trzech. Jednak nie umieram i liczę na chwile w których będziemy się spotykać. Będę pamiętał o Was w swoich modlitwach i o to samo proszę za życia i po śmierci. Bądźcie zawsze Kościołem Katolickim i nie dajcie sobie odebrać wiary. Nigdy. Nawet jakby wielu odchodziło od Pana mnożąc usprawiedliwienia. Bądźcie wpatrzeni w świętych i prawych, a nie grzeszników upokarzających Kościół Chrystusowy. Szczęść Boże na kolejne lata Waszego trwania przy Jezusie naszym Mistrzu i Jego Matce Maryi !!!

3. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przez te lata utrzymywali naszą parafię i dziesiątkom rodzin, które wspierały dzieła inwestycyjne i remontowe wykonane na łączną sumę 1,2 miliona złotych. Największe nasze wspólne dzieła materialne to: organy na nowej kamiennej posadzce, nowe ławki i konfesjonały, krzyż na wieży, odbudowana Kaplica 1722, nowa kuchnia z zapleczem, piece gazowe w kościele i na probostwie, system kamer, ekran do wyświetlania tekstów, pomalowanie elewacji kościoła z kopułą wewnątrz, prace remontowe w domu parafialnym, dwukrotne czyszczenie posadzki, odnowienie figur, wymiana oświetlenia, pozłacanie czterech naczyń liturgicznych i monstrancji nie licząc wielu wydatków poniżej 10000 zł.

4. W przyszłą niedzielę godnie wprowadźcie Nowego Proboszcza Księdza dr. Grzegorza Witę. Życzę Mu owocnej służby pod pieczą Niepokalanego Serca Maryi.

5. Gość Niedzielny zapowiada pielgrzymkę Ojca Świętego Franciszka do Kanady.

Miesiąc 22082