OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28-08-2022r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zeszłej niedzieli w wysokości 2 316 zł. Z większych wydatków parafialnych: zakupiony został olej opałowy do Domu Parafialnego za kwotę 4 063 zł.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa związane z tymi dniami. Odwiedziny chorych będą w piątek od godz. 8.30. Zainteresowanych prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii czy kancelarii.

3. Zapraszamy na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek 1 września o godz. 8.00. Chcemy razem modlić się w intencji nauczycieli, wychowawców, rodziców i dzieci. O owocny proces wspólnego wychowywania i nauczania.

4. Zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki maryjnej w wykonaniu czeskiego zespołu w piątek 2 września o godz. 19.00. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć w tym numerze Gościa Niedzielnego.

5. W sobotę 3 września chcemy świętować dzielnicowe i parafialne dożynki oraz dziękować naszym strażakom za 110 lat wiernej służby dla lokalnej społeczności. Uroczystości rozpoczną się przemarszem z remizy do kościoła, o 14.00 uroczysta Eucharystia i po niej festyn rodzinny obok remizy. Wszystkich gorąco zapraszamy! Osoby, które zechcą przynieść owoce i płody rolne na dekorację kościoła, prosimy by uczyniły to do piątkowego południa. Dożynki są wyrazem wdzięczności. Warto jej się uczyć. Niech pomocą w tym będą Karty Wdzięczności. Są dostępne na stoliku z prasą. Prosimy, aby je zabrać, pomyśleć za co możemy dziękować i po wypisaniu złożyć je w koszyczku przy świeczniku w bocznym ołtarzu.

6. Członków – ustępującej, jak i nowo wybranej – Duszpasterskiej Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie we wtorek 13 września o godz. 19.00.

7. Od 6 września przyjmowane będą w kancelarii intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy, by we wrześniu dać pierwszeństwo wszystkim jubilatom i solenizantom. Msze za zmarłych prosimy zgłaszać od października.

8. 24 września, w sobotę, zapraszam na pielgrzymkę „szlakiem kokoszyckich proboszczów”. Chcemy odwiedzić w Piekarach Śl. ks. Grzegorza Brzyszkowskiego (który obchodzi swe urodziny 14.09) oraz ks. Adama Zakrzewskiego jego nowej parafii pw. Krzyża Świętego, która będzie miała odpust. W drodze powrotnej planujemy zwiedzić Muzeum Powstań Śląskich
w Świętochłowicach. Koszt ok. 50 zł. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

9. Zapowiadamy, że ok. 24 września będzie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Można się już rozejrzeć, czego można się pozbyć. Zysk przeznaczony będzie na misje.

10. W kaplicy św. o. Pio i przy bocznym ołtarzu pojawiły się świeczniki. Ciekaw jestem Waszych opinii, czy zostaną przyjęte i czy mają pozostać.

11. W sobotę 3 września obchodzony będzie Dzień Modlitwy o Uświęcenie Duchowieństwa. W katowickiej katedrze odbędzie się pielgrzymka księży naszej archidiecezji.

12. Wszystkim powracającym z wakacji i urlopów do pracy czy szkoły, życzymy wytrwałej cierpliwości i radości z powrotu do swego świata.

Ogółem 1331964