23.10.2022r.

NIEDZIELA MISYJNA

1. Kolekta dziś przeznaczona jest na misje prowadzone przez Kościół powszechny.
W minioną niedzielę na naszą parafię zebraliśmy 3 739 zł.

2. Trwają nabożeństwa różańcowe. W soboty i niedziele są o 15.15, w poniedziałek i środę ok. 7.30, a w pozostałe dni ok. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przed kościołem organizowany jest kiermasz rękodzieła z misji. Polecam Waszej uwadze kalendarz „2023 z Aniołami Misji”, który nie tylko jest kalendarzem, lecz także zaproszeniem do pomocy misjonarzom. Za tydzień gościć będziemy ks. Marcina Domańskiego, misjonarza w Boliwii. Opowie nam o posłudze misjonarza i przed kościołem zbierać będzie na swoją misję.

4. W poniedziałek wieczorem jest spotkanie wszystkich księży naszego dekanatu z arcybiskupem koadiutorem Adrianem Galbasem.

5. We wtorek o godz. 16.00 katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej. Najpierw spotkanie w kościele, później na probostwie.

6. W czwartek na godz. 18.15 (po różańcu) zapraszam na spotkanie wszystkie osoby zainteresowane misjami. Może uda się nam stworzyć Koło Misyjne w naszej parafii…

7. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 spotkanie ministrantów. Zapraszam wszystkich chłopaków , którzy kiedyś służyli, służą i chcieliby służyć przy ołtarzu. O godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi.

8. W poniedziałek 17 X odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone sprawom naszego cmentarza. Uchwalony został regulamin (jest dostępny na stronie internetowej oraz Facebooku). Widnieje w nim m.in. zapis: „Usługi kamieniarskie mogą być świadczone przez wykonawców po przedstawieniu w kancelarii parafialnej projektu nagrobka i jego otoczenia oraz wniesieniu stosownej opłaty. Projekt nagrobka i jego otoczenia może obejmować jedynie wymiar placu miejsca grzebalnego, który został określony w dokumencie potwierdzającym prawo do dysponowania grobem. Zgodnie ze zwyczajem Archidiecezji Katowickiej od każdego stawianego nagrobka pobierana jest opłata w wysokości 10% jego wartości, która obejmuje również wartość pomnika”. W związku ze zbliżającym się czasem intensywnych prac porządkowych na cmentarzu apelujemy o zabieranie (w miarę możliwości!) śmieci ze sobą. Wkrótce zostanie uruchomiana strona internetowa naszego cmentarza z wyszukiwarką osób pochowanych.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.