06.07.2008r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dziś przypada wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych – święto patronalne Apostolstwa Chorych. Z tej okazji w poniedziałek 7 lipca odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka członków Apostolstwa Chorych i Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Msza św. na szczycie o godz. 11.00. Przy tej okazji przypominamy, że wierni powinni poprosić o Sakrament Namaszczenia Chorych, gdy poważnie zachorują, a także powtórnie przyjąć ten sakrament w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Kierowcom zaleca się, aby mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchową pomoc kapłana.

3. W czasie wakacji nie będzie Nieszporów Niedzielnych.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
       · Wtorek – Wspom. św. Jana z Dukli, prezb.
       · Piątek – Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy
       · Sobota – Wspom. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

5. Na wypoczynek wakacyjny i urlopowy warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo św. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje. Planując wczasy szczególnie w krajach muzułmańskich, pytajmy w biurach podróży czy będziemy mieli możliwość uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Jeżeli takiej możliwości biuro podróży nam nie zapewnia, to należy zrezygnować i wybrać inne biuro lub kraj. Taka postawa świadczy o naszej wierze. W przeciwnym wypadku świadomie i dobrowolnie popełniamy grzech ciężki, lekceważąc Pana Boga, który powiedział „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”.

6. Siostry Salezjanki dziękują za złożone ofiary oraz zapewniają wszystkich ofiarodawców o pamięci modlitewnej.

7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną odprawione na urlopie w czasie wakacji

8.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

9.  Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa
     Niedzielnego i Małego Gościa.