5.07.2009r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
     • Poniedziałek – Wspom. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.
     • Środa – Wspom. św. Jana z Dukli, prezb.
     • Piątek – Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy

3. W poniedziałek 06.07. przypada wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych - święto patronalne Apostolstwa Chorych. Z tej okazji odbędzie się 44 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 11.00. Przypominamy, że wierni powinni poprosić o Sakrament Namaszczenia Chorych, gdy poważnie zachorują, a także powtórnie przyjąć ten sakrament w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Kierowcom zaleca się, aby mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchową pomoc kapłana.

4. Na wypoczynek wakacyjny i urlopowy warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo św. Nie zapomnijmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje. Planując wczasy pytajmy w biurach podróży o możliwość uczestniczenia we Mszy św. Rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy prosimy aby skierowali do organizatorów wypoczynku pisemną prośbę o umożliwienie spełnienia praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

5. W kancelarii parafialnej można składać opłaty za miejsce w ławce na 2009 rok..

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną odprawione przez księży na urlopie, w czasie wakacji.

7. W przyszła niedzielę 12.07. przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na pomoc dla wszystkich poszkodowanych przez powódź.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego  i Małego Gościa.