7.02.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory. Serdecznie zapraszamy.

3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
· Środa – Wspom. św. Scholastyki, dz.
· Czwartek – Wspom. NMP z Lourdes

4. W czwartek 11.02. we wspomnienie NMP z Lourdes w całym Kościele obchodzony jest XVIII Światowy Dzień Chorego „Bądźmy świadkami Miłości”. Z tej okazji o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich chorych naszej parafii oraz ich opiekunów. Pamiętajmy o chorych w naszych modlitwach i spełniajmy wobec nich uczynki miłosierdzia. Zachęcajmy ich aby przyjęli Sakrament Chorych.

5. W  czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

6. W piątek 12.02. przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to szczególny czas łaski od Chrystusa dla całej naszej parafii. Dołóżmy starań aby znaleźć czas na osobistą modlitwę. Zapraszamy w wyznaczonych godzinach lub w dogodnej dla siebie porze. Adorację zakończymy Mszą św. o godz.17.00. Przypominamy, że każdy kto przez pół godziny adoruje Najświętszy Sakrament i spełni zwykłe warunki odpustu, może uzyskać odpust zupełny.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

8. Za dwa tygodnie 21.02. rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, których tematem wiodącym będzie znak najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej – Całun  Turyński. Zostanie przywieziona i wystawiona do publicznej adoracji wierna
Kopia Całunu Turyńskiego znajdująca się pod opieką Księży Paulistów. Już teraz prosimy o modlitwę w tej intencji.

· Całun Turyński to prześcieradło pogrzebowe, w które zostało zawinięte Ciało Pana Jezusa po zdjęciu z krzyża, a następnie włożone do grobu. Kopia jest wykonana w skali 1:1 i posiada wymiary 436 cm na 110 cm.
· Kopia Całunu Turyńskiego jest najcenniejszą relikwią chrześcijaństwa, bowiem pokazuje wizerunek umęczonej twarzy Jezusa i odbicie całego, torturowanego ciała Pana Jezusa.

9.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.