21.03.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, oraz nabożeństwo ku czci Krzyża św. i poświęcimy krzyże. Prosimy aby przynieść je do kościoła. Zachęcamy do licznego udziału.

4.  Liturgiczne Tygodnia:
• Czwartek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu
                   Msza św. będzie o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Jest to dzień
                   Modlitw w intencji poczętych dzieci.
• Niedziela – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcimy palmy.
                  Przed kościołem będzie można zakupić palmy zrobione przez
                  ministrantów naszej parafii. Dochód ze sprzedaży będzie
                  przeznaczony na nowe stroje ministranckie. Młodzież tego dnia
                  zgromadzi się o godz. 14.00 w katedrze katowickiej, w związku
                  z ustanowieniem tej niedzieli przez Sługę Bożego Jana Pawła II
                 Światowym Dniem Młodzieży. Organizowany jest wyjazd
                 autokarowy do Katowic. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

5. W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz.16.20 na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

6. Również w piątek o godz. 19.00 odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki, która znajduje się pod chórem.

8. Z wielką radością pragnę poinformować, że w środę 17.03. przybyła do naszego kościoła wykonana z białego marmuru figura Matki Bożej, która została ustawiona na wcześniej przygotowanym postumencie. W nadchodzących tygodniach artysta rzeźbiarz będzie prowadził prace wykończeniowe tego ważnego dla nas dzieła. Równocześnie będą prowadzone prace kamieniarskie przy postumencie oraz przy ułożeniu posadzki prezbiterium.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Z tyłu kościoła można zakupić „Paschalik – Wielkanocne dzieło Caritas”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla rodzin potrzebujących pomocy.