NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4.04.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy  Nieszpory Świąteczne dla uczczenia wieczornej pory tego świętego dnia i wspomnienia ukazania się Pana uczniom. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. w porządku niedzielnym /nie będzie nieszporów/. Pamiętamy, że w tym dniu zbierane są ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego i KUL-u. Wspieranie tych uczelni jest naszym prawem i obowiązkiem moralnym wypływającym z naszego chrześcijańskiego rodowodu.

4. Osiem początkowych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stulą, paschał i figura zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do postawienia Bożego Grobu oraz udekorowania naszego kościoła na święta wielkanocne. Bóg zapłać za wszelkie prace porządkowe i przygotowawcze w kościele i wokół kościoła, związane z Wielkim Tygodniem, tym którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, służbie kościelnej i liturgicznej, strażakom pełniącym wartę przy Bożym Grobie oraz wszystkim parafianom za liczny udział w obchodach najważniejszych dni roku – Świętego Triduum Paschalnego.

6. Konwent Wielkanocny Dekanatu Pszów. Co roku w oktawie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. Konwencie wielkanocnym (z języka łacińskiego conventus znaczy zgromadzenie, spotkanie). Jest to spotkanie szczególne, nawiązujące do zgromadzenia apostołów radujących się w Wieczerniku spotkaniem ze Zmartwychwstałym. Konwenty odbywają się kolejno w poszczególnych parafiach dekanatu. Tradycja konwentów Kościoła katolickiego na Śląsku sięga czasów, gdy jeszcze nasze parafie należały do archidiecezji wrocławskiej. W tym roku dekanat Pszowski spotyka się w naszej parafii 8 kwietnia.  Najważniejszym momentem kapłańskiego spotkania będzie wspólnie sprawowana o godz. 17.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Dziekana, której intencją jest modlitwa za zmarłych kapłanów i o nowe powołania. W Roku kapłańskim do udziału w tej uroczystej Mszy św. zapraszam wszystkich parafian. Po Mszy św. na naszym probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne wszystkich kapłanów pracujących w naszym Dekanacie, podczas którego wygłoszona zostanie konferencja dotycząca tematu tegorocznego konwentu pt. „Rola parafii i jej współpraca z seminarium duchownym w formacji kandydatów do kapłaństwa”.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do uroczystości będzie nowenna odmawiana codziennie przed Mszą św.

8.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

Zmartwychwstanie Chrystusa za każdym razem pozwala nam uczestniczyć w tajemnicy miłości Boga, który chce aby każdy człowiek zwyciężył nie tylko śmierć ale także każdy grzech i swoją słabość. Doświadczenie Zwycięskiego Pana niech wypełni nasze serca jeszcze większą nadzieją miłością i pokojem. Łaska Zmartwychwstałego niech napełni wszystkie serca radością i otworzy je na Boże dary. Proszę przyjąć serdeczne życzenia radosnych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy.
                                                                                                                                     ks. proboszcz

Miesiąc 21984