UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
23.05.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno – rekolekcyjnych dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia tajemnicy paschalnej i przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni, którzy odmówią publicznie hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu…” i spełnią zwykłe warunki odpustu mogą uzyskać odpust zupełny.

3. Również dzisiaj o godz. 12.00 Mszą św. w katedrze katowickiej Chrystusa Króla abp Damian Zimoń rozpocznie III Metropolitalne Święto Rodzin -„Ojciec fundamentem rodziny”. Jest to okazja aby przez odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i wspólną modlitwę w intencji rodzin włączyć w to święto również własną rodzinę.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. W tygodniu Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odbywają się o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
• Poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 7.00 i 17.00.
  Jest to Misyjny Dzień Chorych, a także Dzień Modlitw za katolików w Chinach
• Środa –   Wspom. św. Filipa Nereusza, prezb.
• Sobota – Wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
• Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Spowiedzi
                  i Komunii św. wielkanocnej.

6. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, który karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią wypełnia swoje obowiązki przez praktykę miłości.

7. W środę o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich matek naszej parafii z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Matki. A w niedzielę o godz. 10.30 w intencji dzieci z okazji Dnia Dziecka.

8. W niedzielę 30.05. odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej „Bądźmy świadkami miłości”. Jest organizowany wyjazd autokarowy. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

9. 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu publicznie wyrazimy naszą wiarę przez udział w procesji oraz budowę 4 ołtarzy. Ofiary na kwiaty i budowę ołtarzy można składać do skarbonki znajdującej się pod chórem. 13 czerwca nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniężna na pomoc dla poszkodowanych przez powódź.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12. Zapraszamy na VI KIERMASZ WYDAWCÓW KATOLICKICH W KATOWICACH.  Przyjadą wydawcy z całego kraju, odbędą się promocje nowości wydawniczych, spotkania autorskie, dla zwiedzających atrakcyjne rabaty i nagrody. Kiermasz potrwa od 28 do 29 maja w gmachu Wydziału Teologicznego w Katowicach przy ul. Jordana 18. Wstęp wolny !

13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.