UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
30.05.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na pomoc dla poszkodowanych przez powódź. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Również dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej, która w tym roku przebiega pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości”. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na wzgórzu piekarskim.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. Serdecznie zapraszamy.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:

• Poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP
• Wtorek - Wspom. św. Justyna, męcz.
• Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św.
                  o godz. 8.00, 10.30 i 16.00
• Sobota – Wspom. św. Bonifacego, bpa i męcz.

6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczystość ta jest świętem wszystkich katolików. Składamy wtedy publicznie świadectwo swojej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Procesja Bożego Ciała w naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 ulicami Pszowską, Pałacową i Gagarina. I ołtarz u państwa Westerlich, II ołtarz przy wjeździe do Domu Rekolekcyjnego, III ołtarz przy byłym PGR, oraz IV ołtarz u państwa Szymura. Mieszkańców mieszkających przy tych ulicach prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy oraz o udekorowanie domów. Małe dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, a dzieci komunijne niech przyjdą w swoich strojach wraz z rodzicami. Prosimy aby zabrać ze sobą książki do nabożeństwa. W oktawie Bożego Ciała codziennie po wieczornej Mszy św. odbywać się będzie procesja teoforyczna.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie przed Mszą św.

8. W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

9. Ofiary na kwiaty i budowę ołtarzy Uroczystości Bożego Ciała można składać do skarbonki znajdującej się pod chórem..

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego  i  Małego Gościa.