6.06.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj kościół w Polsce przeżywa Święto Dziękczynienia oraz radość z beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Opatrzności Bożej dziękujemy za męczeńską ofiarę, za wolność i za nowego strażnika granicy między dobrem a złem.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
• Wtorek – Wspom. św. Jadwigi, królowej
• Czwartek – Wspom. bł. Bogumiła, bpa
• Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z
               remontem kościółka w parku w tym roku zapraszamy o godz. 17.00
               na Mszę św. z okazji uroczystości do naszego kościoła. W tym dniu
               nie obowiązuje post.
• Sobota – Wspom. Niepokalanego Serca Maryi

5. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

6. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się diecezjalna pielgrzymka chorych do Turzy Śl.

7. W przyszłą niedzielę 13.06. nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Z radością odpustową pragnę połączyć jubileusz 25 rocznicy moich święceń kapłańskich. Na Sumie Odpustowej o godz. 12.00 razem z moim bratem Adamem będę dziękował Bogu za dar powołania i święceń kapłańskich. Okazją do dziękczynienia jest także zakończenie pierwszego etapu prac związanych ze zmianą wystroju naszego kościoła. Przez ks. prał. Józefa Fronczka, dziekana dekanatu Pszowskiego zostanie poświęcona nowa figura Niepokalanego Serca Maryi, naszej patronki. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnego przeżywania radości i dziękczynienia Bogu.

8. Pragnąłbym aby okazję jubileuszu wykorzystać dla uczynienia czegoś dobrego i dlatego uprzejmie proszę aby nie obdarowywać mnie z okazji przypadającego jubileuszu prezentami ani kwiatami, a ewentualnie w zamian będzie okazja aby złożyć dar na rzecz pomocy dla chorych kapłanów. Już teraz serdecznie dziękuję za zrozumienie oraz w imieniu wszystkich obdarowanych.

9. Z okazji odpustu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, okazja codziennie przed Mszą św. Dzieci Komunijne w swoich strojach oraz małe dzieci zapraszamy na Sumę Odpustową do sypania kwiatów. Zwracam się również z prośbą o pomoc w ostatnich dniach tygodnia przy sprzątaniu kościoła i przygotowaniu go na uroczystość odpustową.

10. W niedzielę 13.06. o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Zaś w piątek 11.06. o godz. 18.00 i w sobotę 12.06. o godz. 17.00 odbędą się nauki przedślubne. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

11. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną odprawione przez księży na urlopie, w czasie wakacji.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.