ODPUST PARAFIALNY
13.06.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj nasza parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Na Sumie Odpustowej zostanie poświęcona przez ks. prał. Józefa Fronczka, dziekana dekanatu Pszowskiego nowa figura Matki Bożej. Składamy dziękczynienie naszej patronce Maryi i powierzamy się Jej opiece. Słowo Boże wygłosi ks. dr Leszek Makówka przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Architektury i Sztuki Sakralnej. Witamy w naszej parafii miłych gości życzymy im radosnego świętowania oraz obfitości łask Bożych otrzymanych przez przyczynę naszej patronki Maryi.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Odpustowe. Serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
• Poniedziałek – Wspom. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
• Wtorek – Wspom. bł. Jolanty, zak.
• Czwartek – Wspom. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

6. W poniedziałek o godz. 7.00 z okazji Odpustu Parafialnego odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych parafian.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny.

8. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się na probostwie spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. W piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym odbędzie się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

10. W sobotę 19.06. udamy się z pielgrzymką do MB Pszowskiej z okazji Święta Gradowego inaczej Krupnego Święta. Wyjście pieszej pielgrzymki z kościoła o godz. 7.45, a o godz. 9.00 Msza św. w Bazylice. Zachęcam do podtrzymania pięknej tradycji w dotrzymaniu ślubowania złożonego Matce Bożej przez mieszkańców Kokoszyc oraz do licznego udziału.

11. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną odprawione przez księży na urlopie, w czasie wakacji.

12. Dziękuję parafianom, którzy pomagali w przygotowaniu kościoła do uroczystości odpustowej oraz pracowali przy pielęgnacji zieleni.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.