17.10.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest potrzeby misji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Różańcowe w intencji rekolekcji oraz wizytacji kanonicznej w naszej parafii. W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.  Przypominamy, że istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
• Środa -  Wspom. św. Jana Kantego, prezb.
• Czwartek – Wspom. bł. Jakuba Strzemię, bpa

4. Od środy do piątku odbędą się w naszej parafii Rekolekcje, które mają nas przygotować na dobre przeżycie wizytacji biskupiej. Rekolekcje wygłosi ks. dr Marcin Niesporek. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w naukach rekolekcyjnych. W ostatnim dniu rekolekcji odbędzie się kolekta na wydział teologiczny UŚ.

5. W piątek o godz. 15.30 zapraszamy dzieci na Mszę św. połączoną z nauką rekolekcyjną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

6. W dniach 23 – 24 października nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną  abpa Damiana Zimonia. Wizytacja biskupa odbywa się w każdej parafii raz na 5 lat. Już teraz pragnę zaprosić wszystkich parafian na wspólne przeżywanie radości z obecności arcybiskupa wśród nas. Przybywa On, aby przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentów, umocnić nas w wierze oraz udzielić całej parafii pasterskiego błogosławieństwa. Ksiądz arcybiskup pragnie spotkać się z każdym parafianinem: z dziećmi, młodzieżą, seniorami i chorymi oraz małżonkami i rodzicami. Plan tych spotkań znajdziemy na kartkach razem z programem rekolekcji.

7.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.