UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
31.10.2010r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj uroczyście obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Szczególnie dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy o budowniczych naszego kościoła oraz o tych wszystkich, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom i służbie kościelnej.

3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
• Poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych
• Wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
• Czwartek – Wspom. św. Karola Boromeusza, bpa

4.  W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.

5. W tym dniu o godz. 14.00 zapraszamy na Nieszpory żałobne za zmarłych, szczególnie rodziny tych zmarłych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku. Później w procesji przejdziemy na cmentarz gdzie odprawimy specjalne nabożeństwo za zmarłych. Poświęcimy również znicze.

6.  Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych, przy bramie cmentarza
     spotkamy młodzież kwestującą na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci
     i Młodzieży Niepełnosprawnej w Wodzisławiu Śl. Aktualnie miesięcznie w
     ośrodku leczy się i rehabilituje 450 dzieci. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.

7.  We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
     Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby
     im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez
     żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.

8. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
• Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
• W dniach 1-8 listopada odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

9.  Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Nie odmawiajmy naszym
     bliskim zmarłym najpiękniejszego daru jakim jest modlitwa wspólnoty Kościoła.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do
      skorzystania z Sakramentu Pokuty.

11.W piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. w ich
     intencji. Po Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

12.Od wtorku w kancelarii parafialnej po każdej Mszy św. można zamawiać intencje
     mszalne z okazji rocznic i jubileuszy na 2011 rok.

13.W celu aktualizacji kartoteki i planu naszego cmentarza na niektórych grobach pojawiła
      się prośba o kontakt z kancelarią parafialną. Z góry dziękuję za życzliwe potraktowanie
      mojej prośby.

14.Przy bramie cmentarza Służby Komunalne  Miasta ustawiły kontener, do
     którego można wrzucać wypalone znicze. W związku z tym dołóżmy starań
     aby je jak najszybciej usunąć z grobów i wrzucić do kontenera.

15.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

16.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa  Niedzielnego i Małego Gościa.

Miesiąc 20875