Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/tksoftpl/domains/kokoszyce.net/public_html/parafia/templates/parafia3/functions.php on line 205

NIEDZIELA PALMOWA
17.04.2011r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dziś cały Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiaj o godz. 14.00 młodzież gromadzi się w katedrze w Katowicach w związku z XXVI Światowym Dniem Młodzieży.

3. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Krzysztofa Kmaka, który poprowadzi tegoroczne ćwiczenia rekolekcyjne. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze głoszenia Słowa Bożego. Rekolekcje potrwają do środy i zakończą się Mszą św. ze specjalnym błogosławieństwem rekolekcyjnym. W tym dniu odbędzie się kolekta jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone Słowo Boże.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy

5. W środę odwiedzimy naszych chorych oraz starszych parafian z przedświąteczną posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 10.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

6. W Wielki  Piątek w czasie Drogi Krzyżowej i Liturgii Męki Pańskiej odbędzie się kolekta przeznaczona na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy aby post zachować także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej.

8. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego Roku Liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej i ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej, a kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

9. W kancelarii parafialnej przyjmujmy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Włoch do grobu błogosławionego Jana Pawła II w dniach 9–17.06.2011r. Program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. W sobotę 7.05. odbędzie się pielgrzymkowe spotkanie organizacyjne. Pozostałą kwotę pieniędzy w złotówkach za wyjazd, proszę wpłacać w kancelarii parafialnej.

10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki, która znajduje się pod chórem.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Z tyłu kościoła można zakupić „Paschalik – Wielkanocne dzieło Caritas”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla rodzin potrzebujących pomocy.