NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
24.04.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy  Nieszpory Świąteczne dla uczczenia wieczornej pory tego świętego dnia i wspomnienia ukazania się Pana uczniom. Serdecznie zapraszamy.

3.    Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. w porządku niedzielnym /nie będzie nieszporów/. Pamiętamy, że w tym dniu zbierane są ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego i KUL-u. Wspieranie tych uczelni jest naszym prawem i obowiązkiem moralnym wypływającym z naszego chrześcijańskiego rodowodu.

4.    Osiem początkowych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.

5.    Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do postawienia Bożego Grobu oraz udekorowania naszego kościoła na święta wielkanocne. Bóg zapłać za wszelkie prace porządkowe i przygotowawcze w kościele i wokół kościoła, związane z Wielkim Tygodniem, tym którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, służbie kościelnej i liturgicznej, oraz wszystkim parafianom za liczny udział w obchodach najważniejszych dni roku – Świętego Triduum Paschalnego.

6.    W środę o godz. 18.00 oraz w piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się próba dla dzieci przed uroczystością I Komunijną.

7.    W związku z Konwentem Wielkanocnym kapłanów dekanatu Pszowskiego, w najbliższy czwartek wyjątkowo Msza św. odprawiona będzie o godz. 7.00.

8.    W sobotę 30.04.  w wigilię uroczystości Miłosierdzia Bożego, Św. Józefa Robotnika i beatyfikacji papieża Jana Pawła II, na Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie ufundowanych przez parafian obrazów: „Jezu ufam Tobie” i „św. Józefa” W czasie tej Mszy św. podziękujemy również Bogu, za dar świętego życia i pontyfikatu papieża Polaka. Poświęcenia obrazów dokona delegat arcybiskupa Damiana Zimonia, kanclerz kurii metropolitalnej w Katowicach ks. prał. Grzegorz Olszowski. We Mszy św. weźmie udział autor obrazów Piotr Jakubczak oraz zaproszeni goście z „Galerii  Kukuczka” w Istebnej. Po Mszy św. odbędzie się koncert zespołu z Istebnej Wałasi & Lasonie, a także wystawa kilku prac z powstającego cyklu obrazów „Legendy Beskidu Śląskiego”. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w tym historycznym dla naszej parafii i kościoła wydarzeniu.

9.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do uroczystości będzie nowenna odmawiana codziennie przed Mszą św.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

W Zmartwychwstaniu Chrystusa jaśnieje potęga Bożej mocy  rozświetlająca  na nowo mroki naszego człowieczeństwa. Uświadamiamy sobie, że Bóg zakochał się w człowieku, aż po krzyż. Taka miłość Boga jest źródłem siły, która pomaga zwyciężyć każdy grzech i  słabość.
Blask Jezusa Zmartwychwstałego niech oświeca drogi naszej wiary, nadziei i miłości, prowadzące do pełni życia i radości w niebie.  Proszę przyjąć serdeczne życzenia radosnych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy.
                                                                              ks. proboszcz