BEATYFIKACJA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
1.05.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka pieniężna na cele charytatywne archidiecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj w Watykanie na Mszy św. o godz. 10.00 Ojciec święty Benedykt XVI wyniesie do chwały ołtarzy i ogłosi błogosławionym Sługę Bożego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu.

3.    Dziś w drugą niedzielę wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Na Mszy św. o godz. 10.30 uczniowie kl. II przystąpią do I Komunii św., a o godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo Majowe z udziałem dzieci I Komunijnych. Przypominamy, że wszyscy, którzy odmówią pobożnie w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Koronkę do Miłosierdzia Bożego mogą otrzymać odpust zupełny. Chorzy, którzy nie mogą przybyć do świątyni, mogą otrzymać odpust gdy pobożnie odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego w swoim domu czy w szpitalu. Również dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.

4.    Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywać się będą w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
•    Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz.,
głównego patrona Polski
•    Wtorek -Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki
Polski. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 16.00
•    Środa – Wspom. św. Floriana, męcz, głównego patrona archidiecezji
•    Piątek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

6.    W środę po Nabożeństwie Majowym w kościele odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów kl. III przed uroczystością rocznicy I Komunii św.

7.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie  przed Mszą św.

8.    W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie przewodniczących Róż Różańcowych naszej parafii.

9.    W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych starszych oraz chorych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

10.    W przyszłą niedzielę 8.05. odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich – Studzience.

11.    W kancelarii parafialnej przyjmujmy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Włoch do grobu błogosławionego Jana Pawła II w dniach 9–17.06.2011r. Program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. W sobotę 7.05. o godz. 18.15 odbędzie się w Domu Parafialnym pielgrzymkowe spotkanie organizacyjne. Pozostałą kwotę pieniędzy w złotówkach za wyjazd, proszę wpłacać w kancelarii parafialnej.

12.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego.
i Małego Gościa.