29.05.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Również dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej, która w tym roku przebiega pod hasłem „W Komunii z Bogiem”. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na wzgórzu piekarskim.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.
·    Wtorek – Święto Nawiedzenia NMP
·    Środa – Wspom. św. Justyna, męcz.
·    Piątek – Wspom. świętych męczenników Karola Lwangi i Tow.
·    Niedziela  - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

5.    W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na Ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
·    Poniedziałek – nabożeństwo przy kaplicy na ul. Oraczy   godz. 16.30
·    Wtorek – nabożeństwo przy kaplicy na ul. Pszowskiej      godz. 16.30
·    Środa – nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym                   godz.   6.30

6.    W poniedziałek ks. Mariusz Pacwa obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji we  wtorek o godz. 17.00 odprawi Mszę św. dziękczynną. Zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Jest to okazja aby w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za Jego posługę duszpasterską w naszej parafii.

7.    W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie przed Mszą św.

8.    W czwartek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii z okazji przypadającego w środę Dnia Dziecka.

9.    Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego.

10.    W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy
w zakrystii.

11.    W piątek o godzinie 19.00 odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

12.    W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniężna na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

13.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i  Małego Gościa.