ODPUST PARAFIALNY
26.06.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj nasza parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Składamy dziękczynienie naszej patronce Maryi i powierzamy się Jej opiece. Słowo Boże wygłosi ks. Mariusz Pacwa Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach. Witamy w naszej parafii miłych gości życzymy im radosnego świętowania oraz obfitości łask Bożych otrzymanych przez przyczynę naszej patronki Maryi.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Odpustowe. Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. NMP Nieustającej Pomocy
·    Wtorek - Wspom. św. Ireneusza, bpa i męcz.
·    Środa – Uroczystość Narodzenia świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Kolekta w tym dniu na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu przypada 26 rocznica sakry arcybpa Damiana Zimonia
·    Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
·    Sobota – Wspom. Niepokalanego Serca Maryi

5.    W poniedziałek o godz. 17.00 z okazji Odpustu Parafialnego odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych parafian.

6.    Od poniedziałku po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej przyjmujemy opłaty za miejsce w ławce na 2011 rok.

7.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty. Okazja codziennie przed Mszą św.

8.    W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych starszych oraz chorych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

9.    Dziękuję wszystkim parafianom za liczny udział w procesji Uroczystości Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze. Dziękuję również wszystkim, którzy w minionym tygodniu pracowali przy pielęgnacji zieleni wokół kościoła i probostwa oraz przygotowali nasz kościół do uroczystości odpustowej.

10.W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszalne, które zostaną
odprawione przez księży na urlopie, w czasie wakacji.

11.Na prośbę licznych parafian wyjeżdżających na wypoczynek urlopowy w
przyszłą niedzielę poświęcimy pojazdy mechaniczne.

12.Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy i
kolonie życzymy udanego , radosnego wypoczynku, ale też
przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie lękajmy
się publicznie wyznać naszej przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła.

13.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.