Wczoraj-Dziś

Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Pismo Święte on-line


Misje Święte w parafii

 

       „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście” to słowa z Ewangelii św. Mateusza, które są niejako testamentem i wskazówką samego Jezusa dla nas i po nas idących. Przez wiek rzesze wiernych wstępujących do tej świątyni odczytywało przesłanie tych słów, doznawało przemiany serc płynących w wiary i obecności Boga w tym miejscu.

 

Przed nami święty czas. Przed nami czas Misji Świętych, które przeżywać będziemy w dniach 8-16 października 2011 roku. Jest to czas wspólnotowo przeżywanej formy medytacji, pod wpływem której każdy indywidualnie dokonuje pogłębionego rachunku sumienia. Świadome uczestnictwo w naukach i Mszach św. misyjnych ma zaowocować uporządkowaniem własnego wnętrza, podjęciem niezbędnych decyzji, dokonaniem potrzebnych wyborów.

Misje Święte są po to, by budzić nasze sumienia i skłonić nas do stawania przed Bogiem w prawdzie. Stwarzają możliwość zajrzenia do wszystkich zakamarków naszego serca i otworzenia ich przed Bogiem - nawet tych najbardziej wstydliwych, zepchniętych głęboko w podświadomość. To wszystko ma prowadzić do pozbycia się obłudnych przekonań o sobie, tym samym ma prowadzić do wewnętrznej uczciwości, jaką gwarantuje szczerość.

Wiary nam potrzeba! Nigdy nie myślimy, że nasze życie jest już doskonałe, że mamy jej dosyć! My wierzący mamy przyjąć do wiadomości fakt, że Jezus to początek i cel naszego życia. Zawsze przychodzimy do tej świątyni, w której szukamy swego Stwórcy i pragniemy go. Tutaj Go zawsze znajdujemy. Często błądzimy, grzeszymy, doświadczamy miłości, jednak wciąż się podnosimy, ponieważ czujemy się przynagleni, aby iść dalej. Mamy świadomość, że dając nam to miejsce modlitwy Bóg nie pozostawia nas samych sobie lecz wciąż trzyma nad nami wyciągniętą rękę i pragnie być z nami, żyć w naszych sercach.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście..., a najdziecie ukojenie dla dusz waszych” (Mt 11, 29) - brzmi dziś jak zachęta, aktualna dla nas w każdej chwili. Skorzystajmy z niej. Jesteśmy zaproszeni wszyscy bez wyjątku do przeżywania tego wyjątkowego czasu Misji Świętych. Ten, który wzywa i powołuje, jest z nami zawsze, przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Mamy nadzieję, że ten święty czas pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do Boga i drugiego człowieka.

Różaniec

rozaniecm

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 421

Wczoraj 443

Tydzień 2102

Miesiąc 6930

Ogółem 536138

Currently are 23 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions