Drodzy memu sercu Parafianie.


  Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam. Niektórych na pewno zdziwi to, że piszę do Was list, ale też okazja do napisania go jest wyjątkowa. Po jedenastu latach będziemy przeżywać Parafialne Misje Święte.

  Jest to historyczne wydarzenie, które odbywa się zwykle raz na kilkanaście lat, stąd w życiu każdego z nas okazja do przeżywania tak wyjątkowego czasu może zdarzyć się zaledwie kilka razy.

  Kochani Parafianie, jako Wasz proboszcz w poczuciu odpowiedzialności za zbawienie Waszych dusz pragnę Każdemu i Każdej z Was przekazać program na ten święty czas w naszej parafii oraz serdecznie zaprosić do gorliwego uczestnictwa w naukach i nabożeństwach przygotowanych przez księży misjonarzy.

  Misje Święte to wyjątkowe odwiedziny samego Chrystusa, to okazja zgromadzenia się pod Jego krzyżem – znakiem naszego zbawienia. Na Golgocie pod krzyżem Chrystusa jest miejsce dla każdego. Spotykamy tam Jego Matkę Maryję, Apostołów i tych, którzy czuli się Jego uczniami. Są tam ci, którzy przechodzili obok zupełnie przypadkowo i ci, którzy przyszli z ciekawości; ale także ci, którzy przyszli tam, aby dać świadectwo jedności ze swoim Mistrzem. Ludzie, którzy z Chrystusem współcierpieli i obojętni wobec Jego krzyżowej męki; ci, którzy stawali w Jego obronie i ci, którzy domagali się Jego ukrzyżowania; dzieci i młodzież, dorośli i starcy; święci i wielcy grzesznicy.

  Drodzy memu sercu parafianie - Misje Parafialne to wyjątkowy czas, w którym wszyscy chcemy spotkać się przy krzyżu Chrystusa, by poczuć i  przeżyć Jego zbawczą miłość, która jeżeli jej tylko na to pozwolimy poruszy każde sumienie i rozpali na nowo miłość do Boga i bliźnich. Niech nikt z nas nie będzie obojętny na tę wielką łaskę, inaczej byłoby to poważne zaniedbanie w życiu wiary oraz przyczyna zgorszenia dla innych.

  Pisząc ten list z troską i miłością myślę o wszystkich, którzy mieszkają na terenie naszej kokoszyckiej parafii. Nie tylko o tych, którzy w czasie niedzielnych Mszy św. wypełniają nasz parafialny kościół i których często można tam zobaczyć modlących się, ale myślę także o tych, których spotykam bardzo rzadko: w czasie kolędy, przy okazji chrztu i I Komunii św. ich dziecka lub w czasie pogrzebu bliskich. Szczególnie gorąco pragnę, aby ten list – zaproszenie na Parafialne Misje Święte, przyjęli ci Parafianie, w sercach których z różnych powodów wiara i miłość do Boga przygasły, którzy z jakiś powodów obawiają się przekroczyć próg naszej parafialnej świątyni. Wiedzcie, że wszyscy macie miejsce w moim kapłańskim sercu a przede wszystkim w sercu Jezusa i Niepokalanym Sercu Maryi - naszej Patronki. Zapewniam Was o mojej modlitwie i polecam Bożemu Miłosierdziu.

  Niech dni od 8 do 16 października 2011r. w naszej parafii staną się dla każdego parafianina czasem osobistego spotkania z Chrystusem – Zbawicielem i Jego Niepokalaną Matką. Dla ludzi zmęczonych, zniechęconych i wątpiących niech będzie to czas odnalezienia nadziei; dla słabnących w wierze, okazja do przeżycia spotkania z żywym Bogiem, dla tych, co się w życiu pogubili, czas powrotu na drogę cnoty, dla tych, co Boga w życiu bardzo obrażali, okazja by wreszcie z Nim się pojednać, dla cierpiących i smutnych, czas pociechy, a dla żyjących na co dzień w przyjaźni z Bogiem, czas jeszcze większego rozradowania się swoją wiarą.

Proszę wszystkich o gorącą modlitwę oraz ofiarowanie swoich cierpień w intencji owocnego wykorzystania tego czasu łaski dla naszej parafii.

Zbliżmy się, zatem do Boga, a wtedy na pewno i On zbliży się do nas.

 

                                                                        Wasz proboszcz

                                                           ks. Grzegorz Brzyszkowski

Kokoszyce, wrzesień 2011r.

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 1212

Wczoraj 1449

Tydzień 5352

Miesiąc 20679

Ogółem 1380296

Currently are 25 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions