NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

20.04.2014r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy  Nieszpory Świąteczne dla uczczenia wieczornej pory tego świętego dnia i wspomnienia ukazania się Pana uczniom. Przed nieszporami o godz. 15.00 odprawimy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.  Serdecznie zapraszamy.

3.    Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. w porządku niedzielnym /nie będzie nieszporów/. Pamiętamy, że w tym dniu zbierane są ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego i KUL-u. Wspieranie tych uczelni jest naszym prawem i obowiązkiem moralnym wypływającym z naszego chrześcijańskiego rodowodu.

4.    Osiem początkowych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stulą, paschał i figura zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.

5.    W związku z Konwentem Wielkanocnym kapłanów dekanatu Pszowskiego, w najbliższy czwartek wyjątkowo Msza św. odprawiona będzie o godz. 7.00.

6.    W piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji rolników naszej parafii oraz ich rodzin a także o błogosławieństwo dla tegorocznych plonów.

7.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do uroczystości będzie nowenna odmawiana codziennie przed Mszą św.

8.    Przygotowaniem naszej parafii do kanonizacji bł. Jana Pawła II będzie czuwanie modlitewne, które w naszym kościele rozpocznie się w sobotę o godz. 20.30. Podobne czuwania odbędą się w tym czasie we wszystkich parafiach w Polsce, jako trwanie w jedności modlitewnej całego Kościoła w naszym kraju. Aby rozważanie Miłosierdzia Bożego połączyć z jego realizacją w życiu, prosimy o przyniesienie na to nabożeństwo produktów spożywczych o długiej przydatności do spożycia (konserwy, makaron, ryż itp.). Produkty te zostaną rozdane wśród potrzebujących parafian.

9.    W sobotę wieczorem i przez całą niedzielę można będzie zabierać do domów Iskrę Miłosierdzia, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

10.  Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do postawienia Bożego Grobu oraz udekorowania naszego kościoła na święta wielkanocne. Bóg zapłać za wszelkie prace porządkowe i przygotowawcze w kościele i wokół kościoła, związane z Wielkim Tygodniem, a szczególnie państwu Kozielskim. Tym którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, służbie kościelnej i liturgicznej, strażakom pełniącym wartę przy Bożym Grobie oraz wszystkim parafianom za liczny udział w przeżywaniu Świętego Triduum Paschalnego.

11.  Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.  Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.