XXII Niedziela Zwykła - 31 sierpnia 2014 r.

1.Dzisiaj w parafii naszej dziękujemy za zbiory oraz za pracę Naszych Rolników i działkowców. Wszyscy dziękujmy za chleb powszedni.   Módlmy się również za tych, którzy wskutek nieurodzajów, biedy lub ucieczki z miejsc prześladowań nie mają chleba dla siebie i swoich dzieci. Przepraszajmy też za tony marnowanej żywności i nieposzanowanie chleba.

2.W tych dniach przeżywamy 75. rocznica II wojny światowej. Tylko niewielu wspomina ten czas z autopsji. Jednak wszyscy módlmy się za liczne ofiary tego strasznego czasu oraz o to, by koszmar wojny nie powtórzył się. Dzisiaj po każdej Mszy Św. odśpiewamy SUPLIKACJE.

3.Za tydzień w związku z rocznicą odczytamy Słowo Biskupów:
   „Tak – pokojowi i rozwojowi narodów, Nie – dla wojny i zabijania”

4.Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na cele Naszej Parafii.
   Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

5.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dlatego o 8.oo odprawimy Mszę Św. na którą są zaproszeni wszyscy Uczniowie, Nauczyciele, pracownicy Naszej Szkoły i Rodzice – a więc cała szkolna wspólnota wraz z dobrodziejami szkoły. Okazja do spowiedzi od 7.3o

6.Młodzież uczącą się i pracującą - począwszy od uczniów klas III gimnazjum – zapraszam na Mszę Św. w piątek o 18.oo. Przed Mszą okazja do spowiedzi. Proszę, aby rodzice przypomnieli o tym dzieciom.

7.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia nowy numer  Małego Gościa Niedzielnego.

8.W czwartek o 18.oo gromadzi się Rada Parafialna. Rozpoczęcie krótką modlitwa w kościele. Zapraszam.

9.W najbliższą sobotę przeżywamy w naszej archidiecezji Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. W tym dniu wszyscy kapłani odbywają swoją pielgrzymkę do Katedry Chrystusa Króla. Jest to dla mnie okazja, aby Wam podziękować za każdą modlitwę jaką stale zanosicie za kapłanów.

10.„Wspólnota Dobrej Woli” w Wodzisławiu Śląskim serdecznie zaprasza   na Mszę Św. ofiarowaną za dzieci niepełnosprawne. Odprawiona zostanie w sobotę 6 września 0 godz. 11.oo w Kościele  Wniebowzięcia NMP przy Rynku.

11.W imieniu Rady Dzielnicy zachęcam do poparcia projektu Budżetu Obywatelskiego. Dla usprawnienia możliwości głosowania,  pod chórem została wystawiona skrzynka do której można wrzucić wypełnioną kartę.

12.Jutro w poniedziałek o 18.oo w kościele, odbędzie się nauka przed chrztem dziecka. Mogą na nią przyjść wszyscy, którzy w najbliższym czasie będą chcieli ochrzcić swoje dzieci.

13. Ze względu na kapłańską pielgrzymkę w sobotę , odwiedziny chorych wyjątkowo w najbliższy piątek od 8:30.