XXIII Niedziela Zwykła - 7 września 2014 r.

1. Dzisiaj XXIII niedziela zwykła. W Ewangelii Chrystus przypomina nam o obowiązku upominania błądzących. Skończyły się wakacje dzieci i młodzieży oraz urlopy wielu z nas. Warto pamiętać o dziękczynieniu za wakacyjny czas i szczęśliwie odbyte podróże. Dzieci już pierwszego września poprosiły o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

2. W związku z przeżywaniem 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej czytamy dzisiaj zapowiedziany przed tygodniem List Pasterski Episkopatu Polski: Tak – pokojowi i rozwojowi narodów, Nie – dla wojny i zabijania”. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego i z tej okazji również przeczytamy List Pasterski Episkopatu Polski –  „Wychowywać do prawdy”.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta parafialna.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.oo pod przewodnictwem pochodzącego z naszej Archidiecezji J.E.  Abp. Józefa Kupnego - Metropolity Wrocławskiego.  Z naszej parafii o 9.oo wyrusza piesza pielgrzymka na powyższe uroczystości. Nieszpory maryjne w Bazylice o 15.oo. Zachęcam do świętowania tej uroczystości tym bardziej, iż jest to nasza sąsiednia parafia. W związku z powyższym 14 września odwołujemy nieszpory w naszej parafii.

5. Pragnę  podziękować wszystkim, którzy pięknie włączyli się w dożynkową radość i dziękczynienie, a szczególnie tym, którzy przynieśli  dary z plonów oraz mają swój wkład w  przygotowanie wystroju kościoła . Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym dniu złożyli swoje ofiary na cele parafialne.

6. W tym tygodniu:
  • Poniedziałek – Święto Narodzenia NMP
  • PiątekUroczystość MB Piekarskiej, Głównej Patronki Naszej Archidiecezji
  • Sobota – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i dr. Kościoła

7. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.oo

8. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia nowy numer  Małego Gościa Niedzielnego oraz inne czasopisma religijne.