Niedziela – 21 września  2014 roku

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach i dziennikarzach radia i telewizji oraz za wszystkich odpowiedzialnych za świat wirtualny. Sami możemy uczynić solidny rachunek sumienia odpowiadając na pytanie: jak korzystamy  ze świata mediów i czy dla zachowania higieny myśli dbamy o dyscyplinę selekcji tysięcy informacji, które docierają do nas każdego dnia?
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

1. Dzisiaj 21 września na Jasnej Górze ma miejsce XXXII Pielgrzymka Ludzi Pracy organizowana przez Komisje Krajową NSZZ „Solidarność” – jest to okazją, by poinformować że Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko został decyzją Papieża Franciszka patronem „Solidarności”. W tym roku będziemy obchodzić 30. rocznicę Jego męczeńskiej śmierci.
Z kolei 27-28 września odbędzie się na Jasnej Górze Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Rodziny naszej parafii zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z proboszczem. Prawnicy również mają swoją pielgrzymkę w sanktuarium częstochowskim 4 października.

2. W tym tygodniu:

• Wtorek: wspominamy liturgicznie Świętego Ojca Pio – na Mszę Św. zaproszeni są czciciele tego wspaniałego Świętego oraz członkowie grup modlitewnych O. Pio. Będzie okazja do uczczenia Jego relikwii. Niech nie zabraknie nas na krótkiej modlitwie  w kaplicy O. Pio.
  • Środa: swoje imieniny obchodzi Biskup senior Gerard Bernacki. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.
  • Czwartek:  wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa. Spotkanie Rodziców Dzieci I. Komunijnych o godz. 17.45 w domu parafialnym.
  • Piątek:  wspomnienie dowolne Św. Męczenników Kosmy i Damiana – dlatego w tym dniu pamiętamy o Arcybiskupie seniorze Damianie Zimoniu. Mszą św. wieczorną rozpoczyna swoje spotkanie  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
  • Sobota: wspomnienie Św. Wincentego  à Paulo, kapłana. O godz. 9.oo zbiórka ministrantów w kościele. W tym dniu Parafia Golejów zaprasza nas na religijno – patriotyczne obchody 95 Rocznicy I Powstania Śląskiego na Ziemi Rybnickiej – program zamieszczamy  w gablotce.

3. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół.  Pragnę z serca podziękować każdej Rodzinie i wszystkim Darczyńcom za składane z serca ofiary, które pozwalają na regularną spłatę naszych zobowiązań w zaplanowanym czasie.

4. Pragnę zachęcić Parafian do wzięcia udziału w megawidowisku EXODUS - z udziałem 400. wykonawców - które będzie wystawiane w katowickim Spodku 16 i 17 października. Chętnych na zakup biletów prosimy o rychły kontakt z proboszczem.

5. Zachęcam do nabycia  Gościa Niedzielnego.  W nowym numerze możemy znaleźć  artykuł: Co musi zrobić islam, żeby przestał być tak złowrogi i krwawy? Ponadto o wizycie Papieża w Albanii, kraju pochodzenie Św. Matki Teresy z Kalkuty oraz kraju w którym przez 24 lata nie odprawiano publicznie Ofiary Mszy Świętej i gdzie okres komunistycznego reżimu przeżyło zaledwie 33 księży.

6. Są i będą do nabycia po dokonaniu Waszego wyboru kalendarze na 2015 rok:
Gościa Niedzielnego (5zł). Od niedzieli 28.09 -  kalendarz Dzieła Misyjnego naszej Archidiecezji „2015 z Aniołami Misji”, a w niedzielę 12.10 będzie możliwość zakupu kalendarza OO. Oblatów za dobrowolną ofiarę na misje.