XXVIII Niedziela Zwykła – 12 października 2014 r.

1. Serdecznie witamy dziś w naszej parafii Ojca Pawła Gomulaka, tóry wygłosi nam kazania na wszystkich  Mszach św. niedzielnych i rozprowadzi Kalendarz Misyjny na 2015 rok – jest to forma wsparcia dla dzieła prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Wizyta Ojca wprowadzi nas w tematykę misyjną już na tydzień przed niedzielą misyjną, którą obchodzić będziemy 19 października.

2. Kolekta dnia dzisiejszego  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg Wam zapłać za wszelką ofiarność!

3. Przed kościołem w ramach obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego ma miejsce zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i ubogą młodzież. Kwestę przeprowadza  nasza  młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. W czwartek obchodzimy uroczystość Św. Jadwigi, głównej patronki Śląska, a zarazem święto patronalne Naszych Sióstr Jadwiżanek. Razem z Siostrami przyjdźmy na wieczorną Mszę koncelebrowaną oraz na różaniec.  Druga intencja jest ofiarowana za chorych parafian.
Również w czwartek o 18.3o spotkanie Rady parafialnej (16.10.2014)

5. III piątek miesiąca niech ożywi naszą modlitwę o Miłosierdzie Boże. Wieczorem młodzież i chętni parafianie udają się do Katowic na megawidowisko  EXODUS.  Są jeszcze dwa bilety.

6. W przyszłą niedzielę mija 30. rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W związku z powyższym w naszym mieście jest organizowany wyjazd do Warszawy na Uroczystości Liturgiczne ku czci Błogosławionego Księdza Jerzego. Szczegóły wyjazdu są zamieszczone na plakacie informacyjnym w ablotce. Wszyscy módlmy się w tym dniu przez  wstawiennictwo tego  Kapłana za Ojczyznę i dziękujmy za Jego pełne pokoju świadectwo życia.

7. Gość Niedzielny przypomina nam, że przed 500. laty urodziła się Teresa z Avila, którą wspominamy w liturgii środowej. Była ona Mistrzynią życia duchowego i jest gotowa nadal wspierać troszczących się o życie  wewnętrzne.
Są jeszcze do nabycia inne czasopisma (za dowolną ofiarę) oraz Mały Gość Niedzielny.

8. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszach św. w tygodniu, oraz w innym czasie po uprzednim telefonie na nr 32-4562174. Nieczynna: po Mszach liturgii niedzielnej/uroczystości oraz w środy.