Niedziela –  9 listopada  2014 roku

1. Dziś światowy Dzień Modlitw za Prześladowany Kościół.

2. Nowy numer Gościa Niedzielnego zamieszcza relację o naszych prześladowanych braciach w wierze – którzy nawet pod groźbą śmierci nie wyrzekają się Chrystusa. Polecam ten artykuł jako dopełnienie naszych dzisiejszych modlitw. Ponadto w Gościu: dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet niż mężczyzn? Ponadto zachęcam do nabycia czasopism religijnych z bogatej palety tytułów.  „Apostolstwo chorych” weźmy dla chorych w naszych domach, szczególnie tym, których przed tygodniem nawiedził kapłan z posługą sakramentalną.

3. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Myślę, że pozwoli nam ona zakończyć spłatę należności za remont kościoła. Tym bardziej serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

4. Zgodnie z zapowiedzią przed kościołami w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

5. Od jutra można zamawiać intencje mszalne za żyjących.
Za tydzień - za zmarłych. Zgodnie ze zwyczajem po 2 intencje.

6. W przyszła niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać Dzień Muzyki Liturgicznej.  Zaprosiłem na ten dzień znanego Wam  Księdza  Krzysztofa Kmaka, który jest znawcą  muzyki organowej  oraz budowy organów.  Ksiądz doktor wygłosi do nas kazanie, a w czasie ogłoszeń parafialnych zapoznamy się z podstawową wiedzę o sprowadzanych do naszej parafii organach. Wcześniej zbierzemy pierwszą kolektę na nowe organy, którą polecam waszej ofiarności.

7. Pragnę z serca podziękować wszystkim licznie zgromadzonym parafianom za piękne świadectwo  wspólnych modlitw za zmarłych przy odczytywaniu zalecek. Zmarli podziękują osobiście, kiedy się spotkamy u Pana.

8. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy szczegółowe ogłoszenie o organizowanym spotkaniu barbórkowym.
W tej publicznej części gablotki przeznaczonej dla tematów społecznych można zawieszać ulotki i plakaty związane z wyborami.

9. Wyjaśniła się jedna z dwóch  niepokojących spraw, która zrodziła wezwanie do ostrożności wobec nieznanych ludzi chodzących po domach. Po wnikliwych rozmowach okazało się, iż  były to panie – pracownice poczty, które w dobrej intencji oraz z właściwą wizytówką służbową przybyły wyjaśnić sprawę jednego z przelewów ofiarodawcy, co było rzeczą wyjątkową i konieczną zarazem. Dodam, że poczta czyni dla naszej parafii od lat dobrą profesjonalną służbę i jej przelewy są bezpieczne - za co dziękujemy.