4.10.2015r.

1. XXVII Niedziela Zwykła. Czytamy dziś list Episkopatu Polski zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego w dniu 11 października 2015.

2. Serdecznie witamy wśród nas rektora Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach ks. dr. Marka Panka, który odprawi dziś msze dopołudniowe i skieruje do nas krótkie słowo podziękowania za ofiary na WŚSD.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej
  • w środę wspomnienie NMP Różańcowej – na mszę zapraszamy szczególnie licznych członków Róż Różańcowych.

4. W przyszłą sobotę nauczyciele naszej diecezji odbywają swoja pielgrzymkę do katedry.

5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii, natomiast przed kościołami przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która gromadzi środki dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

6. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest wstępnie planowana na dni 13-20 lutego 2016 tj. pierwszy tydzień ferii zimowych. Plan pielgrzymki jest wywieszony w gablotce. Osoby zainteresowane takim wyjazdem są proszone o krótki telefon na probostwo w poniedziałek lub wtorek celem wysondowania ilu będzie chętnych. Jeśli zbierze się powyżej 10 osób wykonamy czynności formalne związane z wyjazdem. Wtedy też ogłoszenie o pielgrzymce zostanie podane i wydrukowane w gazetce parafialnej w Pszowie. Cena - 1050$.

7. Gość Niedzielny przypomina, że rozpoczyna się synod biskupów o rodzinie.

8. Informuję, iż od 1.01.2016 msza święta wtorkowa, będzie odprawiana wieczorem i będzie zarezerwowana dla odprawienia mszy
związanych ze śmiercią naszych bliskich. Chodzi o msze św.: trzydziestodniowe, za zmarłych od sąsiadów, czy od Róż Różańcowych. Dlatego planując teraz mszę za zmarłych pomijamy wtorki. Ponadto nabożeństwo majowe i różańcowe w poniedziałki i środy będzie odprawiane po mszy porannej. Podobnie roraty w te dni będą rano oraz dodatkowo w sobotę dla tych, którzy mają wolę uczestniczenia w roratach, a nie mogą przyjść w tygodniu.

9. Rozpoczynamy jutro zapisy intencji mszalnych za żyjących wiernych na przyszły 2016 rok. Dlatego proszę, aby w tych dniach nie przychodzić celem zamówienia mszy św. za zmarłych – co było nagminne w roku ubiegłym.

10. Od 10 października – to jest w najbliższą sobotę - rozpoczniemy przyjmowanie mszy za zmarłych. Proszę o zrozumienie, że ze względu na to, iż w naszej parafii jest tylko jeden ksiądz i jest mniej wolnych intencji niż osób, które pragną zamówić mszę, aby jedna osoba zamówiła nie więcej niż trzy msze święte (bez względu na to czy zamawiane są intencje dla swojej rodziny, czy też dla osób, które o to prosiły, np. osoby chore, starsze.)

11. Proszę o przekazanie informacji opiekunom grobów, iż groby, które nie mają przedłużonej rezerwacji miejsca grobowego po 20 latach od pogrzebu, zostaną przeznaczone do ponownego pochówku lub rezerwacji. Pomniki tych grobów mogą być zdemontowane tylko po uprzednim kontakcie z administratorem cmentarza.

12. W tym tygodniu ze względu na zamawianie mszy za żyjących na 2016 kancelaria parafialna będzie czynna:
  • Poniedziałek i wtorek: 7.oo-8.3o i po różańcu do 19.oo
  • Czwartek i piątek: po różańcu do 19.oo
  • Sobota: 7.3o-9.oo (początek zamawiania mszy św. za zmarłych)
W środy kancelaria parafialna jest nieczynna. W tym dniu numer telefonu parafialnego służy do nagłego wezwania kapłana z posługą dla osoby umierającej.

13. Wycieczka Ministrantów i Dzieci Maryi jest planowana na sobotę w godzinach od 8.oo – do popołudnia. Zapisy u księdza proboszcza po różańcu w poniedziałek lub we wtorek. Mniejsze dzieci zapisują się wraz ze swoim rodzicem lub opiekunem. Konieczny będzie pesel!

14. W gablotce znajdziemy informacje o możliwości obejrzenia w Kinie Pegaz – Wodzisławskie Centrum Kultury – filmu: Czy naprawdę wierzysz?” i wielu innych