tel. 032 456 21 74
Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik
08 1020 2472 0000 6702 0019 6238
- zakupilismy i zamontowaliśmy reflektory główne - 6 sztuk, reflektory za figurą Maryi oraz dwa ołtarzowe.
- zamówiliśmy i zapłaciliśmy za wykonaną nową dębową szafkę do przechowania komputera na chórze
- naprawialiśmy, aż w końcu wymieniliśmy instalację oświetleniową krzyża na wieży kościelnej
- zakupiliśmy nowy bezprzewodowy mikrofon z osprzętem
- nowe skromne miejsce przewodniczenia
- szaty ministranckie – 6 pełnych kompletów, wszystkie kolory liturgiczne
- dużą dębową skarbonę stojącą, skarbonki ministranckie i dzwonki kolędowe
- ornat i albę
- na bieżąco kupujemy: węgielki, mirrę, świece, komunikanty, wodę i wino, olej do świec i wszelakie środki czystości, tzw. chemię.
- za symboliczną opłatę mamy używane meble na probostwie, w miejscu gdzie były potrzebne, zmieniliśmy wyjątkowo zdekompletowane, stare i zepsute meble w pokoju na górze probostwa
- jest nowy domofon na probostwie
- mamy od jesieni tego roku połączenie z linią internetową światłowodową
- za inwestycje uważa się też: wszelkie nagrody potrzebne na roraty
- swego rodzaju duchową inwestycją jest wspomaganie biednych i dotacje do rekolekcji, zajęć w domu parafialnym i pielgrzymek (z osobnej puli środków)
- zamawiamy potrzebne banery liturgiczne i na roraty
- zakończyliśmy spłate nowych ławek z drewna. Dodano jeszcze deskę do klęczenia w ostatnich ławkach, nową numerację ławek oraz haczyki metalowe do wieszania torebek
- sporą część budżetu pochłaniają materiały kancelaryjne w postaci tonerów, tuszów. Dalej, materiały papiernicze i dyplomy, znaczki pocztowe. W kancelarii jest nowa niszczarka. Ostatnio mieliśmy wizytację kościelną dotyczącą kancelarii parafialnej, wypadła pomyślnie. Kancelaria nasza jest zarazem biurem wicedziekana finansowanym z budżetu pozaparafialnego.
- w kuchni są nowe sprzęty: krajalnica, zwykły mikser, kilka nowych garnków, zwykły komplet sztućców i obrusy.
- raz w roku ma miejsce zakup węgla, drewna do kominka. Olej opałowy uzupełniany 2-3 razy/roku
- zainstalować podgrzewarki do wody przy umywalkach w domu parafialnym – to wymóg kontroli Sanepidu
- wymienić zepsute i zużyte oświetlenie wielkich obrazów Św. Józefa i Jezusa Miłosiernego w kościele
- na wykończeniu jest też stan alarmów na probostwie i w domu parafialnym. Nie można już dokupić akumulatorów sprzed lat
- konieczny jest zakup nowego komputera i drukarki
- przygotować estetyczne miejsce do eksponowania czasopism i karteczek z porządkiem nabożeństw i ogłoszeniami parafialnymi. Obecny stoliczek dołączony do ostatnich ławek to praktyka tymczasowa.
- nie minie nas kupno nowego wzmacniacza – obecny był już kilka razy naprawiany i ma swoje lata
- trzeba się liczyć w wymianą po latach pieców grzewczych
- podobna sytuacja dotyczy zużytych kilku okien. Okna na probostwie od strony parku wymagają natychmiastowej interwencji. Te w wypukłej części ściany probostwa są od zawsze.
- trzeba też założyć instalację odgromową na domu parafialnym
- jesteśmy w trakcie zamówienia obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy Złośliwi nazywają ten plan „niszczeniem wystroju kościoła ozdobnikami”. Plan ten zrealizujemy dzięki sponsorom. Czynimy to w łaczności z komisją sztuki sakralnej
- przygotować profesjonalną inwentaryzację mienia kościelnego parafii według porządku: kościół, dom parafialny, probostwo.
- ustawić tablicę informacyjną na cmentarzu
- parafia nie posiada kompletnego serwisu obiadowego, a stary jest zdekompletowany i po prostu zużyty
- Pozostałe plany większych i kosztownych inwestycji nie są przedmiotem tego sprawozdania i zwykle są wcześniej konsultowane.
- Kaplica 1722. Trzeba dokonać jej generalnego remontu na następne 100 lat. Wszyscy o tym wiedzą. Prace budowlano-remontowe zostały poprzedzone żmudną procedurą wykonania planu projektu remontowego ze wskazaniem odpowiednich materiałów oraz licznych pozwoleń z racji tego, że kaplica jest zabytkiem – ma niespełna 300 lat. Przy pracach wymagana jest obecność geologa i współpraca z konserwatorem zabytków. Ustanowiony jest kierownik budowy, wybrano firmę remontową, witrażową i stolarską. Rozpoczęcie prac nastąpi według uznania firmy wykonawczej. Termin oddania dzieła jest teraz ustalany.
- wykonano prace elektryczne: wymiany żarówek, naprawa tabernaculum przez pana Witolda Cichego, inne drobne naprawy wykonuje pan Józef Papciak.
- postaraliśmy się o renowację, pozłocenie kolejnych dwóch naczyń liturgicznych: sponorami były Dzieci Komunijne i Górnicy, tzn. Ci, którzy złożyli swoją ofiarę na ten cel w czasie mszy barbórkowej
- pomalowano pomieszczenia na piętrze probostwa
- pomalowano kancelarię parafialną i dokonano przeglądu jej zasobów bez archiwum
- potrzebna była naprawa komputera
- zrobiono przeglądy ksera i maszyny do czyszczenia posadzki kościoła
- rutynowe przeglądy komina i pieców raz w roku - 4 piece
- zakończono spłatę generalnego remontu kuchni na probostwie z 2015 roku. Remont łazienek na probostwie jest niezapłacony w 100%
- Doprowadzić do końca remont kaplicy i zająć się kolejnymi kaplicami. W pierwszym rzędzie chodzi o kaplicę przy Straży Pożarnej.
- Dokonać ponownie kosztownego czyszczenia i konserwacji posadzki w kościele
- zastanowić się na kiedy zaplanować malowanie wewnętrzne i zewnętrzne kościoła
- zaplanować odświeżenie elewacji probostwa
- ponaprawiać wszystkie szaty liturgiczne kapłańskie i ministranckie
INWESTYCJE I REMONTY PARAFII KOKOSZYCE W PIERWSZYM PÓŁROCZU 2017 ROKU
1. Sfinalizowano wymianę głównych reflektorów ołtarzowych w prezbiterium.
2. Zakończono spłatę nowych konfesjonałów.
3. Zrealizowano jeden z poważniejszych projektów: zaprojektowanie, wykonanie i wstawienie do kościoła nowych dębowych ławek. Na dzień 30. czerwca spłacono 30% tej inwestycji. Ławki będą jeszcze wyposażone w oznaczenia numeracyjne i haczyki na czapki, czy torebki.
4. Zakupiono profesjonalny środek do konserwacji i nabłyszczania posadzki.
5. Sukcesywnie są wymieniane stare i zużyte już firanki w pokojach probostwa.
6. Pomalowano i uporządkowano kolejne pomieszczenia w piwnicy probostwa.
7. Zakupiony nowy ornat z ornamentem wielkanocnym.
8. Zakupiono na wiosnę kolejny zbiornik oleju opałowego oraz 3 tony węgla.
9. Zakupiono skromne miejsce przewodniczenia wraz z mikrofonem, które będzie służyć do czasu zamówienia i wykonania nowego kamiennego miejsca przewodniczenia, zaplanowanego z czasie remontu prezbiterium.
10. Niespodziewanie i niestety w niedogodnym czasie spłaty inwestycji nowych ławek, w końcu czerwca trzeba było rozpocząć remont łazienki na probostwie, która nie nadawała się już do użycia wskutek zużycia instalacji i sprzętów sanitarnych. Remont taki był zaplanowany na lato 2018 roku. Obecnie wymieniana jest instalacja elektryczna i i rury wodne od piwnicy do samej łazienki. Aktualne prace są prowadzone z budżetu poza parafialnego, gdyż całość ofiar jest przeznaczana na nowe ławki. Już teraz dziękuję sponsorom, którzy zaoferowali swoją pomoc finansową przy części kosztów remontu łazienki. Koniec remontu jest przewidziany na przełom lipca i sierpnia.
11. Otrzymaliśmy stosowne pozwolenia do rozpoczęcia remontu zabytkowej kaplicy „1722”.
12. Pomalowano kilka białych drzwi wewnątrz probostwa.
13. Parafia uczestniczy w dziełach charytatywnych w parafii i poza nią. Od stycznia finansujemy jedną z rodzin syryjskich w kwocie około 150 USD/miesiąc.
14. Wykaz ten nie zawiera spisu zakupów drobnych, które na bieżąco są realizowane, np.: woda, wino, komunikanty, świece, olej, środki piorące i czyszczące, żarówki, tusze, tonery, papier, pamiątki przyjęcia sakramentów i dyplomy oraz inne drobne artykuły biurowe. Poważny wydatek stanowią polecone opłaty pocztowe przy wysyłce dziesiątek dokumentów. Serwis kserokopiarki, wizyta kominiarza. Kwiaty na lato i inne wydatki ogrodowe. Opłaty urzędowe i podatkowe oraz związane z ubezpieczeniem mienia.
15. Parafia nie ma żadnych zaległości w opłatach za gaz, prąd, wodę, internet, telefon, wywóz śmieci cmentarnych. Płacimy na bieżąco opłaty dekanalne oraz diecezjalne. Kolekty na różne cele są przesyłane do tygodnia po ich zebraniu.
16. Aktualne zobowiązania parafii to 1/2 rachunków za remont kuchni (2015) oraz spłata 2/3 należności za nowe ławki.
Strona 1 z 4