Image
Drodzy Diecezjanie!

Śmierć Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki i innych Osób w wyniku katastrofy lotniczej wstrząsnęła nami do głębi. Po raz kolejny w historii w jednym momencie nasza Ojczyzna pozbawiona została swych najlepszych synów i córek.

Także Ziemia Śląska doznała niepowetowanej straty, gdyż wśród ofiar są również mieszkańcy naszego województwa. Ich krewnym przesyłam wyrazy głębokiego współczucia. Wszyscy chcemy uczestniczyć w ich bólu i pocieszać słowami chrześcijańskiej nadziei.

W ostatnich latach przeżywaliśmy wiele tragedii związanych z katastrofami. 5 lat temu tuż przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego żegnaliśmy Jana Pawła II. Dziś trzeba nam zjednoczyć się w wielkiej modlitwie za tragicznie Zmarłych, za ich krewnych i przyjaciół powierzając ich Bożemu Miłosierdziu.

W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ta modlitwa będzie miała miejsce podczas Mszy świętych sprawowanych w sobotę 10 kwietnia o godz. 18.00 i w niedzielę 11 kwietnia o godz. 12.00.We Mszy sobotniej będzie uczestniczyć młodzież, która przybędzie do Katedry w „Marszu dla życia”.

W tak szczególnych okolicznościach bądźmy zjednoczeni we wspólnej modlitwie za Zmarłych i za naszą Ojczyznę.

+ Damian Zimoń
Metropolita Katowicki