17.03.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, oraz nabożeństwo ku czci Krzyża św. Nasza parafia zakupiła krzyż, który będzie umieszczony w kaplicy przy wejściu do kościoła, oraz będzie służył do adoracji w liturgii Wielkiego Piątku. W czasie popołudniowego nabożeństwa Krzyż ten zostanie uroczyście poświęcony. Proszę również aby przynieś do poświęcenia krzyże z naszych domów. Zachęcam do licznego udziału.

3.    Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu
                  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. O godz. 17.00 odbędzie
                   się Msza św. w intencji rzemieślników i przedsiębiorców
                   naszej parafii oraz ich rodzin. Swoje imieniny obchodzi
                   biskup Józef Kupny. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
·    Niedziela – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcimy palmy.
                      Przed kościołem będzie można zakupić palmy zrobione przez
                             ministrantów naszej parafii. Młodzież tego dnia zgromadzi się
                            o godz. 14.00 w katedrze katowickiej, w związku z ustanowieniem
                            tej niedzieli przez Sługę Bożego Jana Pawła II Światowym Dniem
                          Młodzieży.

5.    We wtorek 19.03. w Watykanie zostanie odprawiona  przez papieża Franciszka Msza św. z okazji inauguracji pontyfikatu. Jest to okazja aby podziękować Bogu za nowego papieża i prosić wraz z całym Kościołem o błogosławieństwo dla papieża i Jego posługi piotrowej.

6.    We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

7.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

8.    W piątek po Mszy św. o godz. 7.30 i o 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

9.    Również w piątek o godz. 18.15 odprawimy Mszę św. w intencji młodzieży naszej parafii. Przed Mszą zapraszamy na Drogę Krzyżową. Po Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

10.    Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki, która znajduje się pod chórem.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     cena 4.50 zł i Małego Gościa. Z tyłu kościoła można zakupić „Paschalik –
     Wielkanocne dzieło Caritas”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie
     dla rodzin potrzebujących pomocy. W sprzedaży są również świece z osłonką.