NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
31.03.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy  Nieszpory Świąteczne dla uczczenia wieczornej pory tego świętego dnia i wspomnienia ukazania się Pana uczniom. Przed nieszporami o godz. 15.00 odprawimy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.  Serdecznie zapraszamy.

3.    Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. w porządku niedzielnym /nie będzie nieszporów/. Pamiętamy, że w tym dniu zbierane są ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego i KUL-u. Wspieranie tych uczelni jest naszym prawem i obowiązkiem moralnym wypływającym z naszego chrześcijańskiego rodowodu.

4.    Osiem początkowych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stulą, paschał i figura zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu.

5.    Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do postawienia Bożego Grobu oraz udekorowania naszego kościoła na święta wielkanocne. Bóg zapłać za wszelkie prace porządkowe i przygotowawcze w kościele i wokół kościoła, związane z Wielkim Tygodniem, tym którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, służbie kościelnej i liturgicznej, strażakom pełniącym wartę przy Bożym Grobie oraz wszystkim parafianom za liczny udział w przeżywaniu Świętego Triduum Paschalnego.

6.    W  tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

7.    W związku z Konwentem Wielkanocnym kapłanów dekanatu Pszowskiego, w najbliższy czwartek wyjątkowo Msza św. odprawiona będzie o godz. 7.00.

8.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do uroczystości będzie nowenna odmawiana codziennie przed Mszą św.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.