17.11.2013r.

1.    Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Budzenia Powołań. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków Seminarium Duchownego w Katowicach. Ksiądz diakon wygłosi Słowo Boże i poprosi o ofiary na potrzeby Seminarium. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj świętujemy Niedzielę Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej. Myślą przewodnią tego dnia jest: „Muzyka liturgiczna rozmową Boga z człowiekiem”. Dialog wpisany jest w przekaz Słowa Bożego, a także w piękno muzyki liturgicznej i zachęca do przenoszenia tkwiącej w nim siły w codzienne życie. Zdolność komunikacji ma kolosalne znaczenie dla jakości naszego życia. Dzisiejsze święto, uwrażliwia nas na piękno i radość, jaka wypływa ze śpiewu, a nasz udział w Eucharystii jest sposobnością, by przez piękny śpiew liturgiczny prowadzić dialog z Bogiem.

3.    Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

4.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
•    Poniedziałek – Wspom. bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz.
•    Wtorek – Wspom. bł. Salomei, zak.
•    Środa – Wspom. św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
•    Czwartek – wspom. Ofiarowania NMP
•    Piątek – Wspom. św. Cecylii, dz. i męcz.
•    Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

6.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

7.    W piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. w ich intencji. Rodziców prosimy aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

8.    W przyszły piątek i sobotę do drzwi naszych domów zapuka młodzież ze świątecznymi opłatkami. Dwuosobowe grupy będą zaopatrzone w specjalne pismo z parafii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży. Prosimy o życzliwe  przyjęcie.

9.    W przyszłą niedzielę 24.11.2013r. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w całym Kościele Katolickim, nastąpi zamknięcie Roku Wiary. Był to czas głębokiej refleksji nad obecnością Boga w naszym życiu oraz ponownego odkrywania piękna i siły wiary. Temu celowi służyło przypominanie nauczania Soboru Watykańskiego II oraz prawd zawartych w Katechizmie Kościoła Katolickiego. W czasie każdej Mszy św. w sposób uroczysty złożymy wyznanie wiary dlatego proszę aby przynieść ze sobą świece. Z tej też okazji o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji umocnienia wiary w rodzinach naszej parafii, a także w intencji ministrantów i służby kościelnej naszej parafii oraz ich rodzin, jako wyraz wdzięczności za całoroczną służbę.

10.Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

11.Dziękuję strażakom za oczyszczenie z liści rynien na kościele i probostwie.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa. W zakrystii można zakupić w cenie 14 zł. Kalendarz Adwentowy ze
słodyczami. Może on posłużyć do mobilizacji dziecka w przeżywaniu Adwentu i
przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.