UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

24.11.2013r.

1.    Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj w całym Kościele Katolickim, przeżywamy zamknięcie Roku Wiary. Święty Paweł poucza jak niezwykłe i ważne znaczenie ma wyznawanie na co dzień swojej wiary.        ”Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia” (Rz. 10, 9-10).

3.    Z okazji dzisiejszej Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

4.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
•    Sobota – Święto Św. Andrzeja, Apostoła

6.    We wtorek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

7.    W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

8.    W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych
parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

9.    W przyszłą niedzielę 1.12. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Tegoroczne ofiary z kolędy będą przeznaczone na spłatę poważnych zobowiązań finansowych dotyczących remontu naszego kościoła. Z góry Bóg zapłać za życzliwość i każdą złożoną ofiarę. Plan odwiedzin kolędowych wywieszony jest w gablotce.

10.    W przyszłym tygodniu rozpoczyna się Adwent oraz codzienna Msza św. Roratnia. W tym roku Roraty będą wieczorem. Już teraz proszę wszystkich dorosłych parafian aby pomagali dzieciom w radosnym oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

11.Dziękuję parafianom i państwu Kozielskim za pracę przy sprzątaniu liści wokół
kościoła i probostwa.

12.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa. W zakrystii można zakupić w cenie 14 zł. Kalendarz Adwentowy
ze słodyczami. Może on posłużyć do mobilizacji dziecka w przeżywaniu Adwentu i
przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.