1.12.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! -zachęca apostoł Piotr. Nie chodzi tylko o umiejętność powstrzymania się od alkoholu, ale też od tego wszystkiego, co ogranicza w człowieku jego zdrowy sąd, od tego co nie pozwala mu w prawdzie spojrzeć na siebie, na innych, na rzeczywistość. Brakiem trzeźwości będzie więc również wszelka zazdrość, zawiść, złość, uprzedzenia, podejrzliwość, nieufność. Trzeba się nam starać i Boga prosić o pokorę i o trzeźwość. Dopiero dzięki nim potrafimy stanąć w prawdzie przed Bogiem i przed ludźmi.

3.    Czas Adwentu przypomina nam wieniec adwentowy, kalendarz, lampion, a przede wszystkim Msza św. Roratnia, która będzie odprawiana w naszym kościele o godz. 18.00; a w sobotę o godz. 7.00 Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy wszystkich, którzy pragną dobrze przygotować się na Narodzenie Zbawiciela.

4.    W okresie kolędowym nie będzie Nieszporów.

5.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
•    Wtorek – Wspom. św. Franciszka Ksawerego, prezb.
•    Środa - Wspom. św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji. Święto patronalne
górników. O godz. 9.00 zapraszamy wszystkich górników oraz emerytów i
rencistów górniczych, a także ich rodziny na dziękczynną Mszę św. w ich
intencji. Będziemy się również modlić za wszystkich zmarłych górników.
Od godz. 8.30 będzie okazja do spowiedzi  świętej. Jest to także dzień modlitwy w
intencji bezrobotnych.
•    Piątek – Wspom. św. Mikołaja, bpa
•    Sobota – Wspom. św. Ambrożego, bpa i dK.
•    Niedziela - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne
wszystkich czcicieli Maryi. Z tej okazji Msza św. o godz. 10.30 zostanie
odprawiona w ich intencji. Zapraszam tych, którzy należeli do Sodalicji
Mariańskiej, Dzieci Maryi oraz wszystkich członków Żywego Różańca.

6.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

7.    W piątek na Mszy św. Roratniej odwiedzi nas św. Mikołaj, który pragnie spotkać się ze wszystkimi parafianami, a szczególnie z dziećmi. W imieniu świętego Mikołaja zapraszam na to coroczne spotkanie.

8.    W niedzielę o godz. 12.00 rozpocznie się w kościele „Godzina Łaski dla świata”. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”. Jeżeli to możliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna! Zapraszamy wszystkich chętnych parafian.

9.    W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10.    Dziękuję parafianom, którzy przygotowali dekorację Adwentową.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Można również zakupić opłatki wigilijne oraz świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.