8.12.2013r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Również dzisiaj odbywa się przed kościołem tradycyjna zbiórka pieniężna na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj Kościół katolicki wyznaje wiarę o Niepokalanym  Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Prawda ta mówi, że Maryja poczęta i urodzona tak, jak każdy inny człowiek od chwili swego poczęcia, jeszcze przed narodzeniem, była obdarzona pełnią łaski. Anioł w chwili zwiastowania powiedział do Maryi: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski” (Łk 1, 28). Bóg na mocy zasług Jezusa uchronił Ją od zmazy grzechu i obdarował pełnią swych łask w chwili poczęcia. Została już wtedy odkupiona w sposób wyjątkowy, wznioślejszy niż inni ludzie.

3. Dzisiaj 8 grudnia, jak co roku o godz. 12.00 rozpocznie się w kościele „Godzina Łaski dla świata”. Jest to jedna taka godzina w roku gdy wszystko jest możliwe. W Godzinie Łaski niejeden z nas przekona się, że Bóg nie neguje znaczenia ciała. Dostąpi uzdrowienia. Wyrwie się z nałogu. Przestanie być niewolnikiem grzechu. Większość z nas dozna innych łask. Zapraszamy do wspólnego czuwania i modlitwy.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
Piątek – Wspom. św. Łucji
Sobota – Wspom. św. Jana od Krzyża

5. Msza św. Roratnia w naszej parafii odprawiana jest codziennie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną dobrze przygotować się na Narodzenie Zbawiciela.

6. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego
     kościoła.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     i Małego Gościa. Można również zakupić świece Caritas w ramach akcji
     „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki wigilijne.