9.02.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Serdecznie witam w naszej parafii O. Tomasza Duszyca pełniącego funkcję krajowego asystenta Grup Modlitwy Ojca Pio. W czasie każdej Mszy św. przybliży nam cele i zadania grup modlitewnych O. Pio. O godz. 14.30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych udziałem w takiej grupie modlitewnej. Serdecznie zapraszam.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy nabożeństwo przez wstawiennictwo św. O. Pio    i uczcimy Jego relikwie.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
Poniedziałek – Wspom. św. Scholastyki, dz.
Wtorek – Wspom. NMP z Lourdes
Piątek – Święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego, bpa, patronów Europy

5. We wtorek 11.02. we wspomnienie NMP z Lourdes w całym Kościele obchodzony jest XXII Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Oddać życie za braci ” (1 J 3,16).   W tym dniu o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych naszej parafii oraz ich opiekunów na Mszę św. w ich intencji. Poświecimy również lekarstwa. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole w Domu Parafialnym. Pamiętajmy o chorych w naszych modlitwach i spełniajmy wobec nich uczynki miłosierdzia. Zachęcajmy ich aby przyjęli Sakrament Chorych.

6. W środę 12.02. przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to szczególny czas łaski od Chrystusa dla całej naszej parafii. Dołóżmy starań aby znaleźć czas na osobistą modlitwę. Zapraszamy w wyznaczonych godzinach lub w dogodnej dla siebie porze. Adorację zakończymy Mszą św. o godz.17.00. Przypominamy, że każdy kto przez pół godziny adoruje Najświętszy Sakrament i spełni zwykłe warunki odpustu, może uzyskać odpust zupełny.

7. W środę po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

8. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie członków KSM.

9. W czwartek o godz. 19.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury w Rydułtowach (sala teatralna) odbędzie się wykład ks. dr hab. Antoniego Bartoszka nt.  „Płeć jako wartość w małżeństwie i rodzinie w kontekście zagrożeń ideologii gender”. Do udziału w wykładzie szczególnie zapraszam nauczycieli oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji proboszcza i budowniczego naszego kościoła śp. ks. kan. Józefa Bołdy.

11. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

12. Dziękuję parafianom, którzy pracowali przy demontażu stajenki oraz sprzątaniu kościoła.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i
     Małego Gościa Niedzielnego.