9.03.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy ks. prał. dr Mariana Wandrasza, który poprowadzi tegoroczne ćwiczenia rekolekcyjne. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze głoszenia Słowa Bożego. Rekolekcje potrwają do środy i zakończą się Mszą św. i błogosławieństwem rekolekcyjnym. Na zakończenie rekolekcji odbędzie się kolekta jako wyraz naszej wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego.

3. Niedziela dzisiejsza jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. Boga przepraszamy za nadużywanie alkoholu oraz modlimy się za wszystkich zniewolonych nałogiem pijaństwa oraz za ich rodziny.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy pierwsze w tegorocznym poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku rozważania pasyjne poprowadzi ks. Michał Mendakiewicz, wikariusz parafii św. Jerzego w Rydułtowach.

5. W czwartek obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

6. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

7. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa będzie również po rannej Mszy św. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

8. Również w piątek po Drodze Krzyżowej w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie członków KSM.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolekta na budowę kościoła na osiedlu Wrembowa, dla której nasza wspólnota jest parafią patronacką. Po każdej
     Mszy św. będzie można zakupić cegiełkę na budowę tego kościoła, w postaci pamiątkowego  albumu  z poświęcenia kamienia węgielnego
     budującego się kościoła. Cena albumu 20 zł.

10.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

11.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.