PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 30 LISTOPADA 2014

1. Rozpoczęliśmy kolejny adwent naszego życia - „przeto żyjmy trzeźwo, pobożnie i sprawiedliwie”, a wtedy będzie to czas pobożny i radosny. Adwent to czas prostowania życiowych dróg, aby prowadziły do Pana, a tam gdzie jest to konieczne niech adwent będzie nawet czasem pokuty. Tegoroczny Adwent rozpoczyna w kościele Rok Życia Konsekrowanego.

2. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc w swoim piśmie skierowanym do parafii zaprasza całą Brać Górniczą do udziału w uroczystej Mszy św. barbórkowej, którą odprawi 7 grudnia o godz. 12:oo w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Transmisje tej Mszy przeprowadzi TVP Katowice, Radio Em i Radio Katowice.

3. W naszej parafii w sam dzień Barbórki o godz. 9.oo oprawimy uroczystą Mszę św. koncelebrowaną ku czci św. Barbary patronki górników, a także patronki naszej Górnośląskiej Archidiecezji. Będziemy się modlić za całą Brać Górniczą – górników, emerytów górniczych, chorych górników, wszystkich pracujących na kopalni oraz za ich rodziny. Jeden z kapłanów odprawi Mszę św. za zmarłych górników - szczególnie tych - którzy tragicznie zakończyli swoje życie w czasie wypadków.

4. Gość Niedzielny rozpoczyna adwentowy cykl ze Świętą Teresą z Avila w 500. rocznicę jej narodzin. Mały Gość Niedzielny zawiera lampion do własnoręcznego sklejenia oraz kartkę do Sióstr z Avila i nawiązuje do tematyki tegorocznych rorat.

5. I Niedziela Adwentu jest obchodzona jako Niedziela trzeźwości. Zaraz po Mszach odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.

6. Swoją deklarację abstynencji można wpisać do parafialnej księgi trzeźwości na bocznym ołtarzu przy relikwiach Św. Faustyny.

7. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na naszą Archidiecezję. Bóg zapłać za złożone ofiary !

8. W przyszłą niedzielę kolekta na organy oraz po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapozna nas dzisiaj w ramach ogłoszeń parafialnych ze stanem przygotowań do Światowych dni Młodzieży w 2016 roku. Młodzież poinformuje nas o peregrynacji symboli ŚDM, a w ramach swojej statutowej działalności zdobywa w różnej formie środki na pomoc w zakupie biletów dla młodzieży z ubogich krajów.

10. Adwentowe Msze Św. maryjne – roraty, będą odprawiane codziennie w dni powszednie do 24 grudnia, a więc z wyjątkiem niedziel i w NPNMP - 8 XII. ZAPRASZAMY NA RORATY !

Dzieci - na godzinę 17.oo od poniedziałku do czwartku. W rozważaniach adwentowych towarzyszyć nam będzie Św. Teresa Wielka z Avila.

Młodzież pracującą i uczącą się - w piątki adwentu na 18.15 Począwszy od II i III klasy gimnazjum (kandydaci do bierzmowania)– 5; 12; i 19 XII. Już przed 18.oo będzie okazja do spowiedzi świętej, której nie odkładajmy do Świąt

Dorosłych - w soboty adwentu o 7.oo

(oraz wszystkich, którzy w tygodniu nie mogą uczestniczyć w roratach)

12. Obchód chorych w przyszły piątek 5 XII. Kolejny 23 XII.

13. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie za piękny udział w koncercie Capax Dei.

14. W imieniu całej Parafii dziękuję Naszym Strażakom OSP za bezinteresowne jak co roku wyczyszczenie przed zimą rynien naszych parafialnych budynków.

15. Plan kolędy do Trzech Króli jest w gablotce. Dzisiaj kolęda na Dołkach.

16. Rodzice zainteresowani wizytą w ich domach Św. Mikołaja w dniu 6. grudnia, mogą jeszcze dzisiaj i jutro wpisać się na listę w zakrystii.

Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych piątek 5 XII- godz. 19.oo. Zapraszam wszystkich którzy w najbliższych tygodniach planują chrzciny.

17. 13 grudnia będą w naszej parafii zbierane elektrośmieci. Proszę je przygotować.