DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 7 GRUDNIA 2014

1. Minął pierwszy tydzień adwentu. W radości i czystości serca trwajmy gorliwie w przeżywaniu tego świętego czasu oczekiwania i prostowania dróg swego życia. Plan Mszy Roratnich jest zamieszczony w porządku nabożeństw.

2. Dzisiaj Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc spotyka się z Górnikami naszej archidiecezji i ich rodzinami na uroczystej Mszy św. barbórkowej, którą uroczyście odprawia o godz. 12:oo w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Transmisję tej Mszy przeprowadza TVP Katowice, Radio Em i Radio Katowice.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na organy. Serdeczne podziękowania kieruje do wszystkich parafian, którzy w ostatnim czasie złożyli na ten cel swoje ofiary. Fundusz organowy zasiliła również kolekta ze Mszy Św. barbórkowej oraz ofiary kolędowe i opłatkowe. Bóg zapłać !

4. Dzisiaj po Mszach Św. w całej Archidiecezji jest przeprowadzana zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. Przy wyjściu z kościoła możemy również nabyć:

• Nowy numer Gościa Niedzielnego i inne czasopisma religijne
  • Świece Caritas – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Opłatki
  • Cegiełki Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży na pomoc w zakupie biletów na przyjazd młodzieży z ubogich krajów na ŚDM

6. Jutro 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze odprawiane będą o 7.oo, 9.oo i 17.oo. Na Mszy Świętej wieczornej poświecone zostaną medaliki dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej. O 11.50 rozpocznie się tzw. Godzina Łaski. Zapraszam Parafian na wspólną modlitwę.

7. 13 grudnia w godz. od 10.oo – 13.oo będą w naszej parafii zbierane elektrośmieci – kolejno, według adresów i telefonów wrzuconych do kartonika wystawionego przy wejściu do kościoła.

8. Za tydzień będziemy Gościc w naszej parafii kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Seminarium.

9. Plan kolędy do Trzech Króli jest do wglądu w gablotce i na stronie internetowej parafii. Kolejna III. i ostatnia część kolędy (na czas po uroczystości Trzech Króli) nie jest jeszcze gotowa. Pojawi się w końcu tygodnia. Proszę zgłosić zauważone w planie kolędowym błędy.

W ZAKRYSTII SĄ DO NABYCIA BILETY NA PRZEDSTAWIENIE:
BETLEJEM W SPODKU” W DZIEŃ TRZECH KRÓLI – (6 I, godz. 18.oo),
A W NIM KOLĘDY ŚWIATA, SŁOWO METROPOLITY KATOWICKIEGO,
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE. BĘDZIE ONO POPRZEDZONE
MSZĄ ŚW. W KATEDRZE (15.oo) ORAZ BARWNYM ORSZAKIEM
TRZECH KRÓLI. SZCZEGÓŁY SĄ ZAMIESZCZONE NA PLAKATACH.