25.10.2015r.

1. Przeżywana dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła przypomina nam o tym, aby zawsze żywa była w nas postawa wdzięczności za to, że mamy piękny kościół parafialny. Prośmy, by nigdy kościół nasz nie był pusty i głuchy, lecz zawsze wypełniony wiernymi, modlitwą i chwalebną nutą. Modlimy się też za budowniczych i za te rodziny, które od pokoleń troszczą się o swoją kokoszycką świątynię.
Kolekta jest przeznaczona na remont chóru. Bóg zapłaćza Wasz dar! Remont: dokonano renowacji ściany głównej chóru – uzupełniono ubytki, wygładzono ją i pomalowano wraz z innymi fragmentami ścian. Schody na chór wyłożono kamiennymi płytkami z antypoślizgowym szlifem. Wykonano kamienny parapet balustrady. Po niedzieli rozpoczną się prace organmistrzów. Módlmy się o Błogosławieństwo Boże dla prowadzonych w kościele prac.

2. W dniu wyborów pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Na sumie odśpiewamy hymn Boże coś Polskę

3. W ramach ogłoszeń duszpasterskich czytamy dziś zaproszenie Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworcana uroczystość 60.rocznicy poświęcenia katowickiej katedry Chrystusa Króla w piątek 30.października o 18:oo. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczona będzie na renowację naszej katowickiej katedry.

4. Dzisiaj ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach świętych oraz przyjmujących Komunię św.

5. Gość Niedzielny zawiera relację z rzymskiego synodu o rodzinie. Mały Gość Niedzielny obok licznych artykułów dla dzieci zawiera bardzo widoczny dodatek – odblask z szyfrem i plakat z reprezentacją polskich piłkarzy.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w środę jest święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w piątek – święto rocznicy poświęcenia naszej katedry
  • w niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych

7. Wzorem lat ubiegłych 1. listopada Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” w Wodzisławiu Śląskim organizuje po raz dwudziesty zbiórkę charytatywną na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego. Kwesta ta służy rehabilitacji i leczeniu chorych dzieci, ok.500 osób. Dzieci z serca dziękują za każdy dar. (szczegóły znajdziemy w gablotce i na przygotowanych kartkach)

8. Trwa październik. Na modlitwie różańcowej gromadzimy sięcodziennie o godzinie 17:3o, zaś w soboty i niedziele pół godziny przed mszą wieczorną. Dzieci, które gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych proszone są, aby w czwartek na Mszę św. szkolną przyniosły swoje podpisane plansze z obrazkami lub same obrazki w kopercie. Potem uzupełnimy brakujące obrazki męczenników.

9. Odwiedziny chorych będą w piątek 30. października od 8:3o.

10. Zalecki za zmarłych możemy już od dziś składać w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za ofiary złożone przy zaleckach!

11. W gablotce znajdziemy wydrukowany spis parafian rezerwujących ławki w roku 2015. Proszę sprawdzić, czy nie ma w nim błędów.

12. Spowiedź dodatkowa przed Wszystkimi Świętymi: codziennie pół godziny przed mszą z wyjątkiem środy i soboty oraz w sobotę rano: 7:oo-8:oo