08.11.2015r.
1. XXXII Niedziela Zwykła. W Ewangelii usłyszymy jeszcze raz o wdowim groszu i pomyślimy o postawie wdowy, która straciła męża i jest ubogą, a jednocześnie nie straciła zaufania do Boga i potrafi oddać Mu wszystko.

2. Czytamy dziś list Episkopatu Polski o prześladowaniu chrześcijan.

3. Kolektajest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

4. Przed kościołami w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórkana Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

5. Zalecki za zmarłych zostały w ubiegłym tygodniu dwukrotnie odczytane w czasie licznych modlitw i nabożeństw. Za zmarłych zalecanych odprawionych zostało 10 Mszy świętych – połowa w naszej parafii. Dziękuję za wszelkie świadectwo troski o naszych zmarłych: za uczestnictwo w nieszporach za zmarłych w dzień Wszystkich Świętych oraz w czasie dodatkowych modlitw za zmarłych i za uzyskane odpusty. Dzisiaj kończy się oktawa uroczystości WŚ w której mogliśmy uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych przez modlitewne nawiedzenie cmentarza. Dobrym znakiem jest także uporządkowany cmentarz i przyozdobione groby. Dziękuję za ofiarowane przed ołtarzem kwiaty.
W środę 11. listopada przypada Święto Narodowe - Dzień Niepodległości. Msza święta w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w naszym mieście w Parafii Wniebowzięcia NMP o 10:oo oraz w naszym dekanacie w Bazylice Pszowskiej również o 10:oo.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Pon.: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • Wt.: wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Śr.: wspomnienie Św. Marcina z Tour, biskupa
  • Czw.: wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i i męczennika
  • Pt.: wspomnienie pierwszych męczenników polskich świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

7. W tym tygodniu w czwartek będą następującespotkania:
  • o 17:45 dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z kl. II
  • o 18.3o trzecie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszejgimnazjum. Proszę przynieść indeksy.
  • o 19:3o dekanalne spotkanie kapłanów.

8. Zachęcam do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego. W nim min. artykuł o patriotyzmie oraz o ciągłym odczytywaniu fenomenu Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Gość kosztuje 5 zł. Inne czasopisma zabierzmy za dowolną ofiarę pod warunkiem, że będą czytane.

9. Trwa montaż organów. Dziękuję za wszystkie ofiaryskładane i przelewane na ten cel przez parafian oraz ofiarodawców spoza parafii.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a za dwa tygodnie na potrzeby archidiecezji.

11. Zbiórka ministrantów podstawówki i gimnazjum będzie w sobotę o 10.oo. Kto nie może być w sobotę niech przyjdzie w piątek na Mszę wieczorną.

12. KANCELARIA PARAFIALNA JEST OTWARTA:
Po nabożeństwach w dni powszednie od poniedziałku do piątku z wyj. środy
Dodatkowo: w poniedziałek i sobotę 8.oo-9.oo; we wtorek i piątek 16.oo-19.oo.
oraz w innym terminie tylko po uzgodnieniu telefonicznym – 32/4562174.