IV NIEDZIELA ADWENTU ORAZ
ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

1. Okres Adwentu dobiega końca. Był to czas wyjątkowy. Rozpoczął się Jubileusz Miłosierdzia. Beatyfikowani zostali dwaj polscy misjonarze–męczennicy O. Zbigniew Strzałkowski i O. Michał Tomaszek - franciszkanie. Wielu z nas wiernie trwało na modlitwie w oczekiwaniu przyjścia Pana. Szczególną radość dawały nam dzieci gromadzące się na roratach. Teraz jest czas na dziękczynienie i rachunek sumienia.

2. Kolekta dzisiejszej IV Niedzieli Adwentu jest przeznaczona na budowę organów. Organmistrzowie powoli kończą montaż i będą stroić instrument.Bóg zapłać za cierpliwe i systematyczne wspieranie tego dzieła. Kiedy data zakończenia prac będzie już znana, pomyślimy o dacie i formie uroczystości poświęcenia.

3. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Życzę Wam, aby obfitowały w naszych rodzinach radością i pokojem płynącym z obecności Jezusa w naszym życiu.

4. Postarajmy się, aby w naszych domach były śpiewane kolędy, a świętowanie było wolne od wszechobecnego zeświecczenia. Pamiętajmy o samotnych sąsiadach i chorych.

5. Kolekta na pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W drugie święto na Wydział Teologiczny UŚ, a w Nowy Rok na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Pozostałe kolekty są przeznaczone na finalizację projektu organowego oraz na spłatę remontu chóru.

6. Roraty w tym tygodniu: w poniedziałek o 17.oo z homilią dla dzieci. Na ten dzień proszę przynieść swoje obrazki i oddać je przed Mszą św. w zakrystii. Oddana plansza powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem. Trzeba też podać swój wiek lub klasę. Natomiast we wtorek o 17.oo są ostatnie roraty dla dzieci. Po roratach dzieci przejdą do domu parafialnego. Tam odbiorą swoje plansze z symboliczną pamiątką. Na koniec będzie można sobie wybrać brakujące do kompletu obrazki z tegorocznych rorat. W środę o 7.oo będą roraty z homilią dla dorosłych.

7. Obchód chorych przed Świetami: w poniedziałek odwiedzę chorych z ulic: Smolna, Pałacowa, Olszyny, Oraczy i Zdrojowa, a we wtorek: Młodzieżowa i Pszowska z ulicami bocznymi oraz pozostałe. Rozpoczęcie o 8:3o. Jeśli ktoś ze stałej listy będzie w tym dniu nieobecny – proszę o krótki telefon informacyjny.

8. Okazja do spowiedziświętej przed świętami:
  • Poniedziałek: 16.oo – 16.5ooraz o 18.oo-18.3o
  • wtorek: 16.oo – 16.5o
  • Środa:6.oo-9.oo. Potem: 15.oo–16.oo oraz 18.oo – 20.oo (dla pracujących do późna)
  • Czwartek: 6.oo - 9.oo oraz 12.oo - 15.oo

9. Pragniemy z serca podziękować wszystkim, którzy chętnie poświęcili wiele czasu i włożyli wiele sił w postawienie choinek. A także za przystrojenie i przygotowanie do świąt kościoła wraz ze stajenką. Bóg zapłać ofiarodawcom choinek. Dziękuję za życzenia mi składane i wszelkie dobro.

10. Zarząd Koła Gospodyń zaprasza swoje członkinie na coroczne spotkanie świąteczno – noworoczne w OSP we wtorek 29 XII o 16.oo. Proszę potwierdzić przybycie.

11. Za tydzień w Niedzielę Świętej Rodziny po mszach o 8.oo i 10.3o pobłogosławię dzieci.