21.02.2016r.
1. II Niedziela Wielkiego Postu. Słowo Boże przypomina nam, że wpierw trzeba słuchać słów Syna Bożego, a dopiero potem ustalać program swego nawrócenia i życia.

2. Witamy wśród nas Księdza Dariusza Kreihsa, który wygłosi nam homilie i zbierze kolektę na budujący się kościół w Niedobczycach.
Po mszach świętych w całej Polsce zbierane są datki na fundusz misyjny Ad Gentes, który wspiera misje pomocą charytatywną, finansową, edukacyjną i medyczną.

3. Trwa Wielki Post. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

4. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę CD Gorzkie Żale, która jest przeznaczona głównie dla ludzi chorych i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w tym pasyjnym nabożeństwie.

6. W poniedziałek jest Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

7. W przyszłą sobotę biskupi naszej archidiecezji będą udzielać święceń diakonatu w trzech rożnych miejscach. Dziś kandydaci do święceń rozpoczynają rekolekcje i proszą nas o modlitwę.

8. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na spłatę naszych organów. Polecam ją waszej ofiarności. Kolekta w niedzielę 6 marca - na potrzeby archidiecezji.

9. W gablotkach parafialnych znajdziemy informacje:
  • o rekrutacji do Gimnazjum Sióstr Urszulanek W Rybniku i dniach otwartych
  • o kolejnym wartościowym filmie „Karolina” w Kinie Pegaz

10. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:
  • DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży i dorosłych – piątek – godzina 17:3o
  • DROGA KRZYŻOWA dla dzieci – sobota – godzina 9:oo
  • GORZKIE ŻALE – niedziela – godzina 15:15
  • KAZANIE PASYJNE - w czasie Gorzkich Żalów (nie będzie kazania na Mszy św. wieczornej)

11. W Świętym Roku Miłosierdzia w kolejnych tygodniach WP będzie odprawiana Droga Krzyżowa prowadzona przez parafie dekanatu pszowskiego. Początek będzie miał miejsce w Bazylice Matki Bożej Uśmiechniętej i prowadzić będzie na Kalwarię Pszowską. Nasza parafia poprowadzi taką Drogę Krzyżową w sobotę 5. marca o godz. 15:oo. W tym roku nabożeństwo to zastąpi Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.

12. W dniach od 28. lutego do środy 2. marca będę prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii Golasowice. Proszę parafian o modlitwę w tej intencji. W przyszłą niedzielę będzie mnie zastępował ksiądz proboszcz Roman Grabowski.

Tydzień 1921