13.03.2016r.
1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Tradycją jest, że od tej niedzieli zasłaniamy nasze krzyże. W naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy wśród nas Księdza Jerzego Wójcika – proboszcza Parafii Wszystkich Świętych w Szerokiej, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje w naszej parafii.

2. Dziś obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

3. Kolekta obecnej niedzieli i wszystkich niedziel do końca miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę składaną lub przelewaną!

4. W środę zbierzemy kolektę rekolekcyjną na cele wskazane przez księdza rekolekcjonistę.

5. Plan rekolekcji znajduje się w gablotce i na stronach www. naszej parafii. Zauważmy, że msze w dniach rekolekcyjnych odprawiane są: o 8.oo i 18.oo. Nauki stanowe: w niedzielę o 17.oo - mężczyźni; w poniedziałek o 19.oo – kobiety; we wtorek o 19.oo – młodzież pracująca i ucząca oraz kandydaci do bierzmowania.

6. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przybyli na Parafialny Dzień Chorych oraz tym, którzy okazali wszelaką pomoc w zorganizowaniu tego dnia.

7. Od jutra do środy nasze dzieci przeżywają swoje szkolne rekolekcje wielkopostne. Początek codziennie o 10.oo. W związku z rekolekcjami w sobotę nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy poświecimy na każdej mszy niedzielnej. W tym dniu młodzież całej diecezji gromadzi się w katedrze katowickiej o godz. 14:oo, w związku z ustanowieniem przez Jana Pawła II Światowego Dnia Młodzieży.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki „kwiaty” przy wyjściu.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W nim m.in. odpowiedź na pytanie: czym różnią się pokuta i zadośćuczynienie po spowiedzi?

11. Można też kupić paschaliki wielkanocne na świąteczny stół w cenie 5 złotych, a dochód z nich jest przekazany Caritas.

12. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 10:oo.

13. Krótkie spotkanie ministrantów po piątkowej drodze krzyżowej. Dłuższe będzie po Niedzieli Palmowej przed liturgią Triduum Paschalnego.

14. Zapraszam serdecznie na spotkanie Rady Parafialnej w czwartek na 18.oo.

15. Na Niedzielę Miłosierdzia 3. kwietnia planowana jest pielgrzymka do sanktuarium w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd o godz 5:4o. Szczegóły są zamieszczone w gablotce

16. Najbliższy obchód chorych będzie w Wielki Piątek.

17. Do końca miesiąca zbieramy ofiary za miejsca w ławkach za 2016.

18. W gablotce znajdziemy informacje Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego
Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podane są terminy i formy wsparcia.

19. W najbliższą niedzielę 20 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie prezentowany film „Cierń Boga”. Seanse o godz.: 11:oo, 16:oo i 19:oo.

Ogółem 1332023