03.04.2016r.

1. Dziś  II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego zwana od wieków Białą Niedzielą, a od 2000 roku jest Świętem Miłosierdzia Bożego.

2. Kazania świąteczne na mszach dopołudniowych wygłosi dziś Ks. Krzysztof Młotek, student Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Witamy Go serdecznie wśród nas.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona w całej Polsce na dzieła miłosierdzia Caritas.

4. Czcimy dziś Boże Miłosierdzie i zanosimy modlitwy przez wstawiennictwo Apostołów Miłosierdzia: Św. Faustynę Kowalską, Bł. Michała Sopoćko i Św. Jana Pawła II.

5. Obok obchodzonego Święta Miłosierdzia przypominamy szczególne Dary Bożej Dobroci:
  • Obraz Miłosierdzia z modlitwą JEZU UFAM TOBIE!
  • Godzina Miłosierdzia
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach
6. W łączności z pielgrzymami o 15:oo wspólnie odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w czasie nabożeństwa w Godzinie Miłosierdzia.

7. Rozpoczyna się dziś Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu dziękujemy wszystkim, którzy obok uczynków miłosierdzia wspierają parafialne dzieła miłosierdzia. Dla tych celów wykorzystujemy ofiary składane do skarbonki Św. Antoniego i zbierane w pierwsze piątki, a także złożone na ręce proboszcza. Brakujące środki dopełnia kasa parafialna.

8. Dziś odbywa się też liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.

9. Gość Niedzielny dołącza dziś płytę CD z muzyczną i recytowaną wersją Koronki.

10. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jako że 25. marca wypadł w Wielki Piątek. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. Msze św. w naszej parafii będą o 7:oo i 17:oo. Dzieci pierwszokomunijne po mszy wieczornej przeżyją swoją pierwszą spowiedź św.

11. Bardzo proszę mężczyzn, aby we wtorek o 17:3o przyszli pomóc znieść ławki z chóru. Ta praca jest konieczna do wykonania. Nasze ławki są zaatakowane przez korniki, które są zagrożeniem dla elementów drewnianych w organach. Tymczasem na chórze będą postawione krzesła. Ilość krzeseł jest zgodna z rezerwacją 2016, choć rozstawienie krzeseł może się nie pokrywać z planem rozstawienia ławek.

12. W ubiegłym tygodniu zgodnie z zapowiedzią zakończyliśmy zbieranie ofiar za ławki. Grafik miejsc znajduje się do wglądu w gablotce. Wolne miejsca w danej ławce można sobie wybrać i zarezerwować do piątku włącznie - przed wymianą kartek w ławkach.

13. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

14. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę remontu generalnego chóru i tak będzie we wszystkie niedziele kwietnia. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie parafialnych inwestycji!

15. Tegoroczna I Komunia św. naszych dzieci przypada w niedzielę 1. maja. Pierwsza próba jest planowana na wtorek 26 kwietnia o 17:45, a druga w piątek 29 kwietnia, również o 17:45. II spowiedź będzie w sobotę o 9:oo w przededniu uroczystości. W gablotce i na www.parafia.kokoszyce.net znajdziemy terminy I Komunii św. w przyszłych latach.

16. Pierwszą rocznicę Komunii św. będziemy obchodzić 3 maja o 10:3o. Próba 28.04 o 17:45

17. Auksyliatorzy są zaproszeni na Acjes – 9.04.2016 na 10:oo do parafii św. Herberta