12.06.2016r.

1. XI Niedziela Zwykła. W Ewangelii Jezus jest tym, który widzi nie tylko grzeszność człowieka, ale i jego pokorę, wiarę i dobrą wolę – słowem całego człowieka.

2. W parafii naszej gościmy Księdza Jacka Kocura ze Lwowa i serdecznie Go witamy. Ksiądz proboszcz wygłosi do nas niedzielne kazanie. Poprosi też o pomoc w budowie nowego kościoła w Jego parafii. Po mszach chętni mogą wesprzeć to dzieło swoją ofiarą.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W imieniu organizatorów i samych pielgrzymów dziękuję za wszelkie ofiary jakie składacie na ten cel. Gość Niedzielny w dzisiejszym numerze podejmuje temat ŚDM. Wkrótce w naszej parafii będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne dla rodzin podejmujących pielgrzymów. Termin będzie podany w ogłoszeniach parafialnych – być może za tydzień.

4. Dzisiaj przy kościele jest organizowana akcja oddawania krwi dla potrzebujących, przeprowadzana według informacji wywieszonej w gablotce przy chodniku.

5. W dzisiejszą niedzielę ma miejsce doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich. Początek o godz. 10.3o

6. Jest do nabycia Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny na lipiec. Bardzo proszę, aby młodzież zabrała do domu numery dwutygodnika młodzieży katolickiej „droga” i zapoznała się z tym pismem, by później podzielić się ze mną jego oceną. Z kolei czerwcowe Apostolstwo Chorychproszę zabrać dla chorych w naszych domach.

7. W Turzy Śląskiej przez cały rok odbywają się dni chorych każdego 13.dnia miesiąca (w sierpniu 19.dnia). Ze względu na bliskość miejsca udajemy się tam indywidualnie.

8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek: wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • Wtorek: wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • Piątek: wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

9. W poniedziałek rano uczcimy Św. Antoniego z Padwy, który jest obdarzany w naszej parafii czcią licznych wiernych. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. Będziemy też dziękować za dzieła miłosierdzia zrealizowane z ofiar ze skarbonki Świętego.

10. W przyszłą niedzielę:
  • przypada Krupne Święto i ślubowana piesza pielgrzymka do Pszowa. Wyruszymy na nią o 9:oo spod kościoła. Msza św. w bazylice będzie o 10:3o. Proszę panów kierujących ruchem o pomoc w przejściu dla naszego bezpieczeństwa.
  • przybędzie do nas Ksiądz Neoprezbiter Bogdan Noworyta, który głosił tegoroczne kazania pasyjne. Wygłosi do nas niedzielne Słowo Boże i chętnym udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, które umożliwia uzyskania odpustu zupełnego.
  • do katedry są zaproszone dzieci pierwszokomunijne

11. Za tydzień 19.czerwca będzie kolekta na potrzeby archidiecezji. 26.czerwca - na parafię.

12. Trwają zapisy na pielgrzymki do Rzymu – jubileuszową i parafialną.

13. Jak to już było wcześniej głoszone ksiądz proboszcz w dniach 13-16.czerwca będzie nieobecny w parafii. Będzie go zastępował ksiądz Jacek Kocur. W pilnych sprawach dzwonimy na nr parafii 32/4562174

Ogółem 1331998