11.09.2016r.

1. XXIV Niedziela Zwykła. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa, które serdecznie witamy. Siostry mieszkają i posługują w Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach. W Roku Miłosierdzia prosimy Siostry o świadectwo, o darze Miłosierdzia Bożego. O 15:3o zapraszam na nabożeństwo.

2. Dzisiaj w Pszowie odpust parafialny. Wzorem lat ubiegłych o 9:oo chętni parafianie wyruszają spod naszego kościoła w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Uśmiechniętej. Tam suma pontyfikalna o godz. 11:oo. Będzie jej przewodniczył Ks. Abp Wiktor Skworc. Natomiast na 14:oo jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Pszowskiej na koncert. (patrz gablotka)

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na funkcjonowanie i dzieła inwestycyjne naszej parafii. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

4. Gość Niedzielny publikuje fragment najnowszej książki – wywiadu z papieżem seniorem Benedyktem XVI. Są też inne czasopisma religijne: Mały Gość Niedzielny; Arka; List; Droga; Biblia – krok po kroku: Jezus i przypowieści (Łk).

5. W poniedziałek obchodzimy w naszej diecezji Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej.

6. W środę jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu ma swoje urodziny Ksiądz proboszcz Grzegorz Brzyszkowski. Msza św. w jego intencji odprawiona zostanie o godz. 7:oo. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach dziękując za Jego posługę w naszej wspólnocie i prosząc o Dary Ducha Świętego w kapłańskim powołaniu.

7. Natomiast w czwartek wspominamy Matkę Bożą Bolesną. Przypominam, iż w każdy czwartek kontynuujemy tradycję mszy świętych szkolnych. Kazanie tego dnia zasadniczo będzie skierowane do dzieci. Proszę o zachętę dzieci ze strony dorosłych.

8. W sobotę na godz. 10:oo Ksiądz Arcybiskup zaprasza do katedry diecezjan na wspólne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Zaproszone są szczególnie osoby związane z organizacją tych wyjątkowych dni oraz młodzież, która w ubiegłym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę w katedrze katowickiej spotykają się Dzieci Maryi. Na to spotkanie udają się również Nasze Dzieci Maryi.

10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

11. Po przyszłej niedzieli odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania.

12. 8.października jest XIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i Pracowników Oświaty do Piekar Śląskich. Nauczycieli zainteresowanych wyjazdem proszę o kontakt z proboszczem, najlepiej w czwartek 22.09.

13. Na prośbę rodziców w gablotce ponownie znajdziemy zarządzenie w sprawie terminów I Komunii św. w naszej archidiecezji.

14. W poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu mojej nieobecności. Przepraszam za utrudnienia. Zastąpi mnie Ksiądz prob. Mariusza Pacwa na którego zawsze można liczyć. W pilnych sprawach dzwonimy do Niego – 32/4562174.

Ogółem 1331965