09.10.2016r.
1. XXVIII Niedziela Zwykła. Przedstawiona w Ewangelii scena w której Jezus uzdrawia z trądu – daje nam nadzieję, że nasz Pan może uzdrawiać również częściej dziś spotykany trąd duszy. To grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego.

2. Obchodzimy dzisiaj XVI Dzień Papieski.

3. W całej Polsce ma miejsce kwesta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary zebrane po mszach niedzielnych będą przeznaczone na stypendia dla zdolnej, choć ubogiej młodzieży. W ten sposób budowany jest żywy pomnik Św. Jana Pawła II.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną dziś ofiarę!

5. W Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 18:oo, ma dzisiaj miejsce Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego.

6. Gość Niedzielny zachęca do modlitwy pokutnej. Ponadto: Czy można dać klapsa?

7. Październikowe nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie zaraz po mszy rannej lub wieczornej. Jedynie w sobotę i niedziele różaniec będzie 45 minut przed mszą wieczorną. Nabożeństwa te są wypisane w tygodniowym porządku. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie czyniącej cuda.

8. W tym tygodniu nie będzie mszy szkolnej, ze względu na wyjazd dzieci na obóz naukowy.

9. Trwają zapisy intencji mszalnych na rok 2017. Najczęściej są zamawiane msze wieczorne, szczególnie w sobotę wieczorem. Najmniej poranne w poniedziałki i środy. Za tydzień znajdziemy w gablotce listę wolnych intencji w kalendarzu mszalnym na rok 2017.

10. Podjąłem decyzję, iż dla pożytku wiernych naszej parafii, wprowadzimy wkrótce:
  • Katechezę dla dorosłych
  • Nabożeństwo maryjne w tygodniu z modlitwą do Św. Antoniego
  • Nauki przedślubne bez poradni życia rodzinnego
  • Krótki kurs dla lektorów i kantorów pragnących czytać i śpiewać podczas liturgii

11. W przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, za tydzień w ogłoszeniach parafialnych znajdziemy kilka informacji dotyczących naszego cmentarza.

12. Organizowane są Targi Pracy i Aktywizacji Zawodowej – szczegóły znajdziemy w gablotce przy chodniku.

13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

14. Dziękuje z serca za dodatkowe ofiary przelewane na konto naszej parafii. Od kilku lat są one przeznaczone na inwestycje i remonty. Dotyczą one ofiarodawców, którzy chcą i mogą wesprzeć te dzieła. Wiele rodzin przeznacza na ten cel 50 złotych miesięcznie lub mniej, na miarę swoich możliwości. Bóg zapłać za każdą ofiarę parafianom, ale również kilku wiernym spoza parafii. Bóg zapłać! Konto parafii: PKO BP o/Rybnik 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238. Tytuł: remont kościoła parafialnego lub na cele kultu religijnego.

15. Jutro w poniedziałek 10. października - kancelaria parafialna nie będzie czynna rano.